Z przyjemnością informujemy, że grupa studentów I roku II stopnia Kierunku Projektowania Mebla UAP została dwukrotnie wyróżniona za projekt Maszyny do rotomouldingu. Projekt zespołowy realizowany był w ramach zajęć Wstęp do projektowania odpowiedzialnego realizowany na I roku studiów II stopnia na Kierunku Projektowanie Mebla, prowadzone przez prof Katarzynę Laskowską.
Grupa studentów:
Andrzejczak Zuzanna, Błażewicz Filip, Burkiewicz Justyna, Dera Paulina, Janisz Paulina, Krawczyk Hanna, Mikołajczyk Paweł, Orlik Paula, Półtorak Ewa, Poręba Weronika, Rożnowski Jakub, Skrypkina Kateryna, Taukin Dziyana, Wlaź Agnieszka, Wolska Kamila.

Projekt „Roto maszyna” zdobyła wyróżnienie Laur Arting  w Konkursie Wzornictwa Przemysłowego Projekt Arting 2017 „Równowaga”

Wręczenie nagród miało miejsce 12 kwietnia 2018 roku podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Projekt Arting w Bielsko-Białej.

Program Konferencji w załączeniu. Link:
http://arting.flid.pl/o-nas/

Jednocześnie projekt „Roto maszyna” został wybrany na wystawę poświęconej idei odpowiedzialnego projektowania, towarzyszącej XI Konferencji INNOWACYJNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ W GOSPODARCE – Zrównoważone projektowanie w innowacyjnym biznesie. Wydarzenia odbyły się w dniach 15-16 marca 2018r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Organizator Konferencji: Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicja Adamczak. Wystawa zorganizowana przez Akademickie Centrum Designu.

Główne zagadnienia konferencji:

Skuteczne modele biznesowe w dobie gospodarki cyrkularnej
Projektowanie ekologicznych innowacji
Środki publiczne dla ekoprojektowania
Rola projektanta w tworzeniu rozwiązań proekologicznych
Ekodizajn jako jeden z obszarów podejmowanych w ramach strategii biznesu odpowiedzialnego społecznie (CSR)
Projektowanie ekologicznej przestrzeni miejskiej

 
Konferencja jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Jubileuszu 100. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, w tym powołania Urzędu Patentowego.

zaproszenie_projekt arting