Nazwa
I Pracownia Rzeźby i Otoczenia – Studyjna

Kierownik pracowni
dr Rafał Kotwis, ad. (p.o.)

budynek B, s. 121

rafal.kotwis@uap.edu.pl

Opis pracowni

Program pracowni ukierunkowany jest głównie na studia z natury i ćwiczenia poszerzające pole wyobraźni, które mają na celu wpoić studentom zasadnicze rudymenty rzeźbiarskiego języka. Ważnym elementem procesu kształcenia jest uświadamianie studentom problemu kontekstu oraz funkcjonowania rzeźby w przestrzeni. Zwrócenie uwagi na istniejące relacje pomiędzy przedmiotami, przestrzenią, rzeźbą a otoczeniem. Wyartykułowanie znaczenia podstawowych form rzeźbiarskich jakimi są akt czy portret, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju przyszłego rzeźbiarza. Dodatkowe ćwiczenia mają na celu przygotować do rozwiązywania problemów rozstrzyganych w kompozycjach, których przejawem jest wyobraźnia i interesujące doświadczenia.

Godziny otwarcia

Pracownia dla studentów zapisanych do pracowni dostępna jest cały tydzień od 8.00 do 20.00.
Kierownik pracowni dostępny jest w następujące dni:
Środa: 10.00 – 13.00
Czwartek: 10.00 – 13.00