Przejdź do treści

Nazwa:
Pracownia Intermediów III

Kierownik: 
prof dr hab. Marek Wasilewski

Asystenci:
mgr Karolina Kubik

Miejsce:
budynek C, s. 204
Plac Wielkopolski 9, Katedra Intermediów 2 piętro.

Piątek 13:45-18:15

Kontakt:
marek.wasilewski@uap.edu.pl,
karolina.kubik@uap.edu.pl

FB: III Pracownia Intermediów (Pracownia Wideo) https://www.facebook.com/groups/430392223759472 

IG: https://www.instagram.com/dzialaniawprzestrzeni
https://www.instagram.com/3pracownia_intermediow/


III Pracownia Intermediów realizuje program w zakresie współczesnych praktyk sztuk intermedialnych ze szczególnym uwzględnieniem sztuki wideo i twórczych eksperymentów artystycznych w przestrzeni społecznej.

Pracownia jest otwarta dla wszystkich osób studenckich zainteresowanych pracą – zarówno ze studiów licencjackich, magisterskich, Erasmusa oraz Study in English, bez względu na wydział i doświadczenie.

W roku akademickim 2023/2024 proponujemy kontynuację pracy nad prowadzonym w ubiegłym roku zagadnieniem relacji pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Program ten pt: „Zezwierzęcenie – społeczne życie zwierząt” będziemy kontynuować pod hasłem :

KIEDY ZWIERZĘTA BYŁY LUDŹMI

Nasza praca będzie miała charakter praktycznego seminarium spekulatywnego, na którym wspólnie będziemy dyskutować o różnych aspektach relacji zwierzęco-ludzkich. Będziemy się inspirować literaturą, w tym między innymi: słynnym esejem Johna Bergera „Why look at animals”, „Wyzwoleniem zwierząt” Petera Singera, książkami Fransa de Waala , Donny Haraway i Moniki Bakke, a także starymi opowieściami rdzennych mieszkańców świata. Spotkamy się także z autorami wystawy w MNP w Poznaniu „Zwierzę przede mną” i zrobimy wszystko to, na co pozwoli nam wyobraźnia. Będziemy rozmawiać o zwierzętach, z którymi żyjemy w symbiozie lub nie, które jemy, zmuszamy do pracy, zwierzętach jako konstruktach kulturowych, zwierzętach zmyślonych, zwierzętach jako osobach nieludzkich, o sztuce zwierząt i bogach pod postacią zwierząt.
Będziemy prowadzić badania terenowe oraz „field recordings” w oczywistych i nieoczywistych miejscach, gdzie spotkać można zwierzęta (np. w zoo, schronisku dla zwierząt, lesie, centrum handlowym, przestrzeni miejskiej etc.).

Wiosną 2024 pojedziemy na 5-dniowy plener do Myśliborza z nadzieją na spotkanie bobrów.

Naszym celem jest stworzenie prac, które będzie można pokazać na wystawie zbiorowej w Galerii Duża Scena UAP w Poznaniu zaplanowanej na listopad 2024.

Przedmioty do wyboru w ramach III Pracowni Intermediów: 

  •  Wideo, prof. M. Wasilewski (on/jego): lic.13:45-16:00 piątek, mgr 16:00-18:15 piątek, bud. C, sala 204
  •  Działania w przestrzeni publicznej, mgr K. Kubik (ona/jej): lic.13:45-16:00 piątek, mgr 16:00-18:15 piątek, bud. C, sala 208
  • Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 22.03.2017, 12:39
  • Ostatnia edycja: 06.10.2023, 13:47