biogram:
1985-1990 – studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w latach, dyplom magisterski z architektury wnętrz pod kierunkiem prof. Jerzego Schmidta oraz rysunku pod kierunkiem prof. Bogdana Wegnera.
1998 – praca doktorska „Między meblem a wnętrzem. Refleksje o twórczości Edmunda Węcławskiego na tle tendencji w meblarstwie polskim lat międzywojennych”.
2003 – praca habilitacyjna „Architektura wobec sacrum. Tryptyk ekumeniczny”
1990-1995 – asystent w Pracowni Technik Realizacyjnych prowadzonej przez prof. Wiesława Krzyżaniaka
1995 -1998 – asystent a następnie 1998 – 2005 adiunkt w Pracowni Architektury Wnętrz I prof. Janusza Stankowskiego.
Od 2005 Kierownik Pracowni Architektury Wnętrz II.
pole zainteresowań:
architektura, architektura wnętrz, mebel, wystawiennictwo, projektowanie w przestrzeni historycznej i sakralnej, kulturowe konteksty architektury, przestrzenne konteksty kultury.
prowadzone pracownie:
Pracownia Architektury Wnętrz II
Marta Weronika Węcławska-Lipowicz
W GŁĄB cykl prac rysunkowych odbijanych na tkaninie w formacie 200×90 cm/ wystawa w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej re-FORMA ─ Innowacyjność w architekturze wnętrz, 2022/ Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Prace są wynikiem doświadczeń z różnymi teksturami. Oryginalny rysunek wykonany w klasycznych technikach, przeniesiony w formie druku na rożne bryły i materie, zyskał zupełnie nowy wyraz, inaczej oddziałując na przestrzeń i odbiorcę. Prezentacji towarzyszyło autorskie wystąpienie na konferencji z referatem pt.: Ograniczenie jest wyzwaniem dzięki wyobraźni. Konferencja re-FORMA to cykliczne wydarzenie skupione wokół nowatorskich badań naukowych, technik i technologii w projektowaniu, debat branżowych oraz dydaktycznych. Patronat medialny: Format. https://tiny.pl/93dsf https://tiny.pl/wt4ck