Przejdź do treści

mgr Kamila Szcześniak, as.

Asystentka w Pracowni Designu Inspirującego

kontakt:  kamila.szczesniak@uap.edu.pl
strona internetowa: kamilaszczesniak.pl

Urodzona w 1987 roku w Gnieźnie, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu broniąc dylom zawodowy w 2006 roku. Studiowała wzornictwo przemysłowe na ASP w Poznaniu na Wydziale Architektury i Wzornictwa, uzyskując dyplom magisterski w Pracowni Designu Inspirującego u prof. Bogumiły Jung w 2012. Przedmiotem jej pracy magisterskiej była przestrzeń dedykowana sektorom kreatywnym. Od 2012 roku zatrudniona na uczelni macierzystej.

Prowadzi aktywną działalność projektową z zakresu projektowania wnętrz, grafiki projektowej oraz ilustracji. Realizuje się poszukując przestrzennych odpowiedzi na potrzeby użytkownika, analizując wnętrza w kontekście ich struktury, aspektów funkcjonalnych oraz wartości estetycznych. Kładzie duży nacisk na oświetlenie projektowanych przestrzeni, jednocześnie pracując nad rozprawą doktorską dotyczącą oświetlenia biologicznego o tytule „Pozawzrokowe funkcje światła”, która traktuje o wpływie sztucznego oświetlenia na funkcjonowanie człowieka.
Działa również w obszarze grafiki projektowej tworząc identyfikacje wizualne dla firm i instytucji. Jest aktywna też na rynku ilustracji, tworząc je dla branży reklamowej i biznesu. Jej stronę z rysunkami na platformie Facebook obserwuje prawie 90 000 użytkowników. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Designu Inspirującego prowadzonej przez prof. Bogumiłę Jung na Wydziale Architektury i Wzornictwa UAP.

pole zainteresowań:
architektura wnętrz, ilustracja, grafika projektowa

ROZWIN

wykładane przedmioty/prowadzone pracownie:

  • Pracownia Designu Inspirującego – asystent
  • Design sketching – rysunek prezentacyjny – I i II rok, I st, wzornictwo, studia stacjonarne
  • Design sketching – rysunek prezentacyjny – I rok, II st, wzornictwo, Study in English
  • Techniki modelowania i makietowania – I rok, I st, wzornictwo, studia stacjonarne
  • Projektowanie wstępne – I rok, I st, wzornictwo, studia stacjonarne

Prowadzone projekty:
„Pozawzrokowe funkcje światła” – rozprawa doktorska. Celem projektu jest zebranie materiałów, dokumentacja i przeprowadzenie badań dotyczących biologicznego wpływu światła na organizm człowieka. Efektem badań ma być projekt zdrowego oświetlenia z uwzględnieniem jego aspektów biologicznych.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 21.10.2019, 13:52
  • Ostatnia edycja: 25.04.2023, 11:56