Należy zarejestrować  się i wypełnić Formularz Rejestracyjny a następnie Kartę Kandydata

NABÓR NA STUDIA ZOSTAŁ ZAWIESZONY.
więcej informacji można uzyskać pisząc na adres rekrutacja@uap.edu.pl

♥ 28.09.2020 (bez udziału Kandydata)

(Uwaga: Z przyczyn technicznych załączanie dokumentów możliwe będzie od 27.05):

Sprawdzian kwalifikacyjny składa się z jednego etapu i polega na załączeniu przez Kandydata drogą elektroniczną portfolio i listu motywacyjnego. Portfolio powinno być zamkniętym plikiem PDF o objętości nieprzekraczającej 10 MB:

a.Portfolio w formacie PDF (max. rozmiar pliku 10MB), podzielone na 3 części:

• Część 1   Dokumentacja prac projektowych (max. 10 prac).
  • Część 2  Dokumentacja prac związanych ze swobodną wypowiedzią artystyczną wykonanych w czasie studiów (max.10 prac).
  • Część 3   Dokumentacja licencjackiej lub inżynierskiej pracy dyplomowej.

Ponadto mogą być przedstawione wybrane prace wykonane przez kandydata poza tokiem studiów w ramach własnej działalności studialnej lub konkursowej (max. 5 prac).

Kandydaci niebędący absolwentami UAP zobowiązani są do załączenia dokumentacji przebiegu dotychczasowych studiów (indeks lub suplement). Prezentacja powinna wykazywać znajomość zagadnień związanych ze sztuką, a zwłaszcza wybranym kierunkiem studiów. Wybór prac powinien wskazywać na umiejętności, wiedzę i dojrzałość do podjęcia samodzielnego procesu kształcenia i rozwoju na wybranym kierunku.

b.List motywacyjny w formie filmu (max. 5 min, w formacie mp4), w którym Kandydat zaprezentuje swoją osobę (opowie np. o zainteresowaniach, odwiedzanych miejscach i wystawach, ukończonej szkole i planach na przyszłość oraz dlaczego wybór padł na ten kierunek studiów.

W wyniku przeprowadzonego sprawdzianu kwalifikacyjnego kandydat może otrzymać łącznie od 0 do 40 punktów, przy czym wynik łączny stanowi sumę punktacji uzyskanych z poszczególnych części sprawdzianu kwalifikacyjnego, z których kandydat może otrzymać maksymalnie:
a.za portfolio – do 20 punktów,
b.za list motywacyjny – do 20 punktów.

studia stacjonarne II stopnia

Po zakończeniu obu terminów sprawdzianu kwalifikacyjnego zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia w UAP. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie kompletu wymaganych dokumentów w Dziekanacie Wydziału Architektury i Wzornictwa – budynek C pok. 405 (mapa).

• oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów z tytułem licencjata, magistra lub inżyniera

4. osoby przyjęte na I rok studiów

studia stacjonarne II stopnia

Od decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej przysługuje kandydatowi prawo wniesienia odwołania do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej w terminie 14 dni od dnia doręczenia zaskarżonej decyzji. Odwołania należy składać osobiście lub drogą pocztową w Rektoracie UAP – budynek A, pok. 209 (mapa).

–>  Regulamin organizacji i przeprowadzania sprawdzianu kwalifikacyjnego na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie