Serdecznie zapraszamy do udziału w X edycja Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej Neofonia

która odbędzie się 19-20 stycznia 2022

Konferencji towarzyszyć będzie Międzyuczelniany Koncert Kompozytorski.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną Konferencja i Koncert zostaną przeprowadzone w formie hybrydowej.

O ewentualnych zmianach spowodowanych wprowadzeniem nowych obostrzeń będziemy informować na stronie Koła na Facebooku oraz stronie internetowej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

MUZYKA/RUCH/OBRAZ

Już po raz dziesiąty konferencja stanowić będzie okazję do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami głównych muzycznych ośrodków akademickich w Polsce. Tematem tegorocznej edycji jest synteza trzech obszarów: muzyki, ruchu i obrazu oraz

ich wzajemnych relacji. Obecnie na gruncie muzyki zaobserwować można tendencję do stopniowego zacierania się dziedzin sztuk. Powszechne stało się już wykorzystywanie elementów wizualnych, performatywnych czy teatralnych. Kwestionowanie tradycyjnego myślenia odnośnie kategoryzacji sztuk wciąż tworzy nowe pola badawcze, które bazują na interdyscyplinarności.

Poniżej przedstawiamy wykaz proponowanych obszarów i zagadnień badawczych:

• –  kanon literatury muzycznej powstającej z połączenia muzyki z ruchem bądź obrazem
  • –  performatywność
  • –  intermedialność
  • –  gest muzyczny
  • –  ruch i gest w dyrygenturze, cheironomia, soundpaiting
  • –  body percussion
  • –  taniec, rytmika
  • –  teatr instrumentalny
  • –  muzyka filmowa i sceniczna
  • –  partytury graficzne, grafiki muzyczne, grafika przestrzenna
  • –  malarstwo inspirowane muzyką

Do wzięcia udziału w planowanym przedsięwzięciu artystyczno-naukowym szczególnie zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się muzyką XX i XXI wieku oraz zaproponowaną przez nas tematyką, a więc studentów i doktorantów Akademii Muzycznych, kompozytorów, muzykologów i teoretyków muzyki, dyrygentów, rytmiczki, tancerzy, artystów, teatrologów i filmoznawców. Uprzejmie informujemy, że:

– –

W ramach tegorocznej Neofonii zaplanowano Międzyuczelniany Koncert Kompozytorski, który odbędzie się 19 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 w sali koncertowej Aula Nova poznańskiej Akademii Muzycznej.

W związku z niejasną sytuacją epidemiologiczno-sanitarną koncert ten odbędzie się w formie hybrydowej – streamingu online oraz bezpośredniej, w zależności od aktualnie obowiązujących obostrzeń. Przedmiotem zgłoszenia może być utwór: akustyczny, akuzmatyczny, z mediami mieszanymi, performatywny. Organizatorzy nie zapewniają wykonawców. W przypadku utworów dedykowanych projekcji wielogłośnikowej prosimy oprzygotowanie wersji binauralnej. W przypadku utworów performatywnych do zagospodarowania podczas wykonania utworu jest wyłącznie estrada Auli Nova.

Osoby chętne wziąć czynny udział w konferencji oraz kompozytorów zainteresowanych prezentacją swoich utworów prosimy o nadesłanie abstraktów referatów lub partytur

czas wystąpienia podczas konferencji wynosi 20 minut;
czas trwania prezentowanego w czasie koncertu utworu kameralnego – do 6 minut.

ramach tegorocznej Neofonii zaplanowano Międzyuczelniany Koncert

wraz z formularzem zgłoszeniowym (załącznik do niniejszego pisma) na adres e-mail: neofonia@amuz.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie – do dnia 20 grudnia 2021 roku.

Zgłoszenia niekompletne i przesłane po upływie wyżej wymienionego terminu nie będą rozpatrywane. Jednocześnie informujemy, że organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji nadesłanych partytur i abstraktów wystąpień oraz odwołania bądź zmiany daty wydarzenia bez podania przyczyny.

Szczegółowe informacje prześlemy Państwu drogą e-mailową najpóźniej do dnia 5 stycznia 2022 roku. Mimo to zachęcamy także do śledzenia profilu naszego Koła na Facebooku, na którym niezależnie publikujemy aktualne informacje:https://www.facebook.com/kanamp2012.

Do zobaczenia w rzeczywistości i wirtualnie! Z wyrazami szacunku,

Zarząd Koła Artystyczno-Naukowego

• przew. Justyna Tobera