Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie studentek Architektury UAP

Tym razem Zofia Napiontek oraz Maria Godawa studentki III roku Architektury UAP na Wydziale Architektury i Wzornictwa jako zespół dwuosobowy zdobyły:

III miejsce w II edycji KONKURSU CITY&REST WSPÓLNA PRZESTRZEŃ MIASTA

organizowanym przez producenta POLBRUK.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!

Pełne wyniki konkursu: https://www.polbruk.pl/pl/konkurs-cityandrest-2021.html

Ulica została zaprojektowana z uwzględnieniem założeń formy woonerfu, jak i błękitno-zielonej architektury. Woonerf to przestrzeń, która ma być bezpieczna, przyjazna w użytkowaniu i przystosowana do potrzeb wszystkich grup zainteresowanych, tj. pieszych, rowerzystów i kierowców. Ma służyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom – niezależnie od wieku, orientacji czy stopnia sprawności. W Projekcie zachowana została myśl “safety by design”, dzięki której kładzie się nacisk na bezpieczeństwo i uspokojenie ruchu samochodowego poprzez odpowiedni, przemyślany koncept podnoszący także estetykę przestrzeni. Zachowano w nim ulicę o ruchu jednostronnym, wzdłuż której zostały wysunięte zielone strefy odpoczynku dla pieszych oraz zielone miejsca parkingowe. Ominięcie tych stref samochodem powoduje ciągłe zmiany kierunków jazdy. Ma to na celu spowolnienie ruchu drogowego i zwiększenie uważności na pieszych.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 14.12.2021, 11:25