PEJZAŻ – MOJE MIEJSCE

08.12 – 15.12.2021 – Galeria Scena Otwarta Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (Stara Papiernia), ul. Szyperska 8, 61-754 Poznań

Wystawa czynna w godzinach od 13.00 -17.00
Kurator: Adam Nowaczyk
Aranżacja wystawy: Adam Nowaczyk, Sebastian Trzoska

Wystawa pokonkursowa PEJZAŻ – MOJE MIEJSCE, DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW NAJSTARSZYCH KLAS LICEÓW PLASTYCZNYCH „RYCHWAŁ 2021″ organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu,  przy udziale Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu jest prezentacją  prac zakwalifikowanych do wystawy i nagrodzonych Indeksem Wydziału Malarstwa i Rysunku UAP.
W konkursie brali udział młodzi twórcy będący uczniami szkół średnich, a których wyróżniająca się postawa, wrażliwość i umiejętności zaowocowały bardzo interesującym zbiorem obrazów. Obrazów, nie ćwiczeń z natury, a pełnoprawnych, autorskich kreacji dla, których doświadczenie natury jest również doświadczeniem krajobrazu jako tematu sztuki i obrazu świata.

Adam Nowaczyk

• Opublikowano: 08.12.2021, 16:00