Szanowni Państwo, drogie studentki, drodzy studenci

z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych studentów Wydziału Animacji i Intermediów!

Tym razem możemy być dumni z naszej reprezentacji w konkursie SLAM ANIMACYJNY 2021!

6 listopada 2021 roku, po dwuetapowej naradzie Jury Akademickie zdecydowało się przyznać wyróżnienia w trzech kategoriach następującym realizacjom animowanym:

W konkursie Slam Animation zespół naszych studentek: Julia Hazuka i Katarzyna Orłowska zajęły I miejsce EX AEQUO z zespołem z ASP Kraków

Dodatkowo Katarzyna Orłowska w konkursie etiud zdobyła nagrodę publiczności oraz wyróżnienie od jury akademickiego za film „Dystans”

OGROMNE GRATULACJE!


Animation Slam 2021. Festiwal Animacji Żywej

To już druga edycja Festiwalu Animacji Żywej ANIMATION SLAM. W inicjatywie mającej na celu integrację młodych ludzi zajmujących się animacją filmową i użytkową biorą udział dwuosobowe zespoły studenckie reprezentujące poszczególne uczelnie. Podczas projekcji będzie można obejrzeć konkursowe etiudy filmowe, spośród których wyłonieniu zostaną zwycięzcy.

W wydarzeniu udział biorą reprezentanci: Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Szkoły Filmowej w Łodzi, Politechniki Koszalińskiej, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


SLAM ANIMACYJNY Jest to przegląd Akademickich Realizacji Filmowych oraz konkurs organizowany w ramach Festiwalu Animation Slam, którego organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do konkursu w tym roku wytypowano Wydziały i Pracownie Animacji z całej Polski i w sumie powstało w ramach konkursu (w ciągu zaledwie 8 godzin) 10 prac. Spotkanie było także świetną okazją do spotkania się środowiska.