Serdecznie zapraszamy na wystawę:

Jerzy Hejnowicz | Stan zawieszenia w samym środku niczego

otwarcie 16.11.2021 godzina 18:00

Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy

Przestrzeń zostaje poddana reorganizacji, a indywidualne dynamiki poszczególnych instalacji wybrzmiewają wobec siebie w na nowo ustalonej relacji. Napięcie stopniowane jest poprzez subtelny ruch, słowa zyskują materialną obecność, niosąc w sobie potencjał wewnętrznego drgania. Widzialne styka się z wyobrażonym, określone z niedopowiedzianym. Zapisuje się energia czasu, dryfuje na ekranie, w zasygnalizowanej geometrii, w świetle i półmroku.

kuratorka – Karolina Pikosz

Jerzy Hejnowicz – urodzony w 1962 roku w Poznaniu, Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie UAP) w Poznaniu w latach 1985–1990 na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby, specjalizacja – grafika warsztatowa. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej oraz rysunku zrealizowany w 1990 r. w pracowniach: prof. Zbigniew Lutomskiego (grafika) i prof. Jarosław Kozłowskiego (rysunek). Od 1990 roku pracownik dydaktyczny tejże uczelni. Od 2007 roku Kierownik XIV Pracowni Rysunku. Działalność artystyczna w zakresie: grafiki warsztatowej, rzeźby, sztuki obiektu i instalacji, rysunku, realizacji multimedialnych Od 1988 roku udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i poza jego granicami m.in.: Niemcy, Rosja, Węgry, Wlk. Brytania, Włochy, Szwecja, Izrael, Macedonia. Zrealizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Stypendysta MKiDN w latach 2003, 2009.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 02.11.2021, 10:12