Drugi rok z rzędu jest nam niezmiernie miło poinformować, że mebel marki Complet Furniture otrzymał Diament Meblarstwa, i po raz drugi udział w tym osiągnięciu mieli studenci z UAP!

Tym razem Dawid Dzwonkowski student II roku kierunku Projektowanie Mebla!

GRATULACJE!!!

Dawid podjął praktyki w zakładzie marki Complet Furniture, które następnie przekształciły się w dodatkową współpracę w okresie wakacyjnym.

Głównym zadaniem podczas praktyk było wdrożenie projektu mebla ELZA do produkcji.

Diament Meblarstwa 2022 dla sofy Elza marki Complet Furniture

Ciekawe połączenie kontrastów, przenikanie się organicznych i geometrycznych kształtów to istota sofy Elza, tegorocznej laureatki Diamentu Meblarstwa. Sofa ELZA to komfortowy mebel, przeznaczony głównie do przestrzeni publicznej, który świetnie odnajdzie się również w prywatnych wnętrzach.

Autorką projektu jest Małgorzata Petelicka, właścicielka pracowni projektowej Industrial Design, absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Sofa ELZA to zwycięski projekt w I edycji konkursu dla architektów i projektantów, które przeprowadziła marka Complet Furniture w 2020 roku. W roku 2021 Elza została wdrożona do produkcji.

Adaptacji produkcyjnej dokonali Dawid Dzwonkowski, student II roku Katedry Mebla Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Miłosz Stasiak, student III roku Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Całość prac wdrożeniowych nadzorował Przemysław Kobus, technolog produkcji Complet Furniture.

Mebel występuje w kilku pastelach, zawsze w parze dwóch odcieni tonalnych tego samego koloru. ELZA charakteryzuje się wysokim poziomem customizacji. Każda wybrana przez klienta wersja kolorystyczna mebla ma dostosowywany kolor nóg. Odcień nóg jest tożsamy z kolorem kedry oraz siedziska. Dostępne są różne konfiguracje kolekcji ELZA: sofa 3-osobowa, sofa 2-osobowa oraz fotel.

ELZA to nawiązanie do prostych form. Poprzez swój minimalizm połączony z finezyjnym wykończeniem sofa świetnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnego wnętrza. Sam mebel jest lekki, co pozwala na jego łatwe przemieszczanie. ELZA łączy w sobie wartości funkcjonalne i estetyczne zapewniając tym samym równowagę użytkową. Cechą wyróżniającą mebel jest siła detali, które komponują się ze sobą wpływając na harmonię całego produktu.

W tym roku w konkursie „Diament Meblarstwa”, organizowanym przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES.meble.pl” oraz Grupę Meble.pl S.A. kapituła miała za zadanie ocenić ponad 100 produktów: mebli, a także akcesoriów i komponentów. 56 jurorów, wyłaniając zwycięzców, wzięło pod uwagę przede wszystkim wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność oraz zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność i ergonomię, a także ogólną prezencję zgłoszonych produktów. Przyznane nagrody są potwierdzeniem oryginalności i wysokiej jakości mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, a laureaci zostaną uhonorowani statuetkami „Diament Meblarstwa 2022”.

Wyboru zwycięzców 16. edycji konkursu „Diament Meblarstwa” dokonało jury, w którego skład wchodzą architekci, projektanci wnętrz, jak również designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych.

Gala wręczenia nagród została zaplanowana w dniu 6 grudnia w Warszawie. Organizacja uroczystości jest jednak uzależniona od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Więcej na temat tegorocznej edycji konkursu można znaleźć na http://www.diamentmeblarstwa.pl

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 17.11.2021, 12:23