Zapraszamy do udziału w konkursie:

Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nowe Sytuacje pod tytułem „Ożywienie” w Warszawie zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych „iki”.

Jeśli studiujecie lub ukończyliście studia uczelni artystycznej lub pracujecie artystycznie i nie macie skończonych 35 lat, ten konkurs jest właśnie dla Was! 

Zgłoszenia do 31 lipca 2021 roku.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy wizualnej w dowolnej technice (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, techniki mieszane i własne, a także projekty intermedialne i multimedialne).

Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona jest jedynie wiodącym tematem „OŻYWIENIE”.

„Codzienność na papierze i jednocześnie ponad literaturą, a nie w niej, tak jakby bez cienia kreacji”. Tak jak język Białoszewskiego w Szumach, zlepach, ciągach „staje się”. Wszystkie neologizmy, zabawne zrosty wyrazów, zdrobnienia itd., są przecież ożywianiem, podnoszeniem (uwznioślaniem – to byłoby za dużo powiedziane) codzienności. Tak sztuka Wasza niech stanie się ożywieniem dzisiejszej codzienności, codzienności która dzisiaj jest trochę nowa: w kontekście wtórnego pojawienia się czegoś, odnośnie ponownego pojawienia się czegoś, a może powtórnego robienia czegoś.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace odpowiadające na temat tegorocznej edycji.

Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane podczas wernisażu i na wystawie w Galerii „Apteka Sztuki” w Warszawie. Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną ufundowaną przez Fundację Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych „iki”.

Regulamin Konkursu oraz Karta Zgłoszeniowa zamieszczone są na stronie internetowej Fundacji: https://fundacjaiki.pl/…/i-ogolnopolski-konkurs-sztuki…/

Więcej informacji pozyskacie drogą mailową: fundacja.iki.konkurs@gmail.com