Capture the Future(s): OUR BIO-TECH PLANET
The Routes to Roots Network and Beyond
na  Kongresie Plant Biology Europe 2021

Prof. UAP Joanna Hoffmann-Dietrich razem z całym zespołem Art & Science Node oraz uczestnikami interdyscyplinarnego projektu: Ryzosfera Wielka Sieć Małych Światów zaprasza serdecznie na otwarcie międzynarodowej wirtualnej wystawy:

Capture the Future(s): OUR BIO-TECH PLANET
The Routes to Roots Network and Beyond
na Europejskim Kongresie Plant Biology Europe 2021
w niedzielę 27 czerwca o godzinie 18.00

(Meeting ID: 840 7697 0175, Passcode: 888543)

Wirtualna wystawa, organizowana przez Art & Science Node, łączy świat sztuki, nauki i innowacji. Prezentuje dokonania renomowanych i młodych artystów, których prace powstały we współpracy z naukowcami w obszarze nauk przyrodniczych i biotechnologii.

Vernisaż rozpocznie słowem wstępnym  Prof. UAP Joanna Hoffmann-Dietrich, Prezes Art & Science Node/FASSF, Prof. Andrea Schubert Chair Plant Biology Europe 2021 Organizing Committee, University of Turin, FESPB, and Prof. Przemysław Wojtaszek – Plant Biology Europe 2021 Member of the Scientific Organizing Committee, Prorektor UAM.

Kuratorskie oprowadzenie po oryginalnej wirtualnej wystawie oraz nowatorskiej aplikacji rozszerzonej rzeczywistości AR, poprowadzi dr Karolina Wlazło-Malinowska, Art & Science Node.

Koncepcja wystawy została pierwotnie opracowana w oparciu o interdyscyplinarny projekt Ryzosfera: Wielka Sieć Małych Światów, kompleksowy projekt artystyczno-badawczo-edukacyjny, który zrodził się ze współpracy Pracowni Projektów i Badań Transdysycplinarnych Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP z Wydziałem Biologii UAM. Projekt inspirowany badaniami nad strategiami sieciowymi roślin oraz „Wood Wide Web”, eksploruje wpływ tej wiedzy na zmianę kulturowych paradygmatów, wzrost świadomości ekologicznej i rozwój społecznych ekosystemów. Wystawa łączy projekt Ryzosfery z Europejskim projektem CHIC Consortium ASN Artists-in-Residence/Labs (Horyzont 2020)

Wirtualnej wystawie, w formie platformy internetowej oraz aplikacji AR, towarzyszyć będą wydarzenia online: oprowadzenia kuratorskie, panele dyskusyjne i warsztaty.

Więcej informacji na: https://artscience-node.com/our-bio-tech-planet/

Uczestniczący artyści:
Andre Bartetzki (DE), Marta Bączyk (PL), Anna Dumitru (GB), Marille Hahne (DE/CH), Joanna Hoffmann-Dierich (PL/DE), Małgorzata Kaczmarek (PL), Larys Łubowicki (PL), Pei-Ying Lin (TW/NL), Paulina Misiak (PL), Alex May (GB), Jill Scott (AU/CH), Piotr Słomczewski (PL), Maria Subczyńska (PL), Jadwiga Subczyńska (PL), Diana Taukin (BY/PL)

• Opublikowano: 24.06.2021, 00:22
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 20:01