TEATRALNY GOLĘCIN 2021

Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9
Organizator Fundacja Asocjacji 2006

Patronat: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Program współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

Szanowni Państwo, przedstawiamy aktualne daty wydarzeń. Na czerwono zaznaczone są nowe terminy zmienione w związku z obostrzeniami ogłoszonymi na maj.

POKAZY

 • 22 V godz. 18.00  (trwa 22- 30 V)

otwarcie wystawy „Księgi Szeptów” Jerzego Michała Murawskiego

 • 30 V godz. 20.00 

spektakl „Pomiędzy” reż. Janusz Stolarski

WARSZTATY

 • 29 V godz. 11.00

rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne ” Teatr robotyczny” dla dzieci 6-13 lat i opiekunów, prowadzi Karol Wojsław

 • 30 V godz. 11.00

rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne „Misja dla dzieci 6-13 lat i opiekunów, prowadzi Karol Wojsław 

 • 8 VI godz. 18.00

warsztaty psychoedukacyjne „Z dystansu” dla dorosłych i młodzieży 15+ prowadzi dr Liliana Kortus 

 • 9 VI  godz. 18.00

warsztaty psychoedukacyjne „W kosmosie relacji” dla dorosłych i młodzieży 15+ prowadzi dr Liliana Kortus 

prosimy o rezerwację:
501776630, asocjacja2006@gmail.com
wstęp bezpłatny
inf.: www.a06.pl 


SKRÓCONE OPISY WYDARZEŃ

POKAZY:

 • 22 V godz. 18.00 (trwa w dn. 22-30 maja)

otwarcie wystawy „Księgi Szeptów” Jerzego Michała Murawskiego 

„W moim zamierzeniu, jako autora, Księgi Szeptów” to obrazowo dźwiękowa przestrzeń, w której sztuka wizualna łączy się z teatrem emocji i wzruszeń (…) Szepty – szepcze się o sprawach wypartych, wstydliwych, o których boimy się mówić głośno (…) Księgi Szeptów to cmentarz naszej pamięci – pamięci, która buntuje się przeciwko zapomnieniu. Przestrzeń z zapomnianymi śladami, pogrzebaną pamięcią, obrazem Zagłady tworzy teatr emocji wciągający widza do interakcji”.

muzyka: wokaliza Grażyna Nita,  waltornia Łukasz Tur, akordeon Przemysław Rynkowski

prezentacja dzieła scenograficznego trwa w dn. 22-30 V  

 • 30 V godz. 20.00

spektakl „Pomiędzy” w reżyserii Janusza Stolarskiego

Bar-do w ujęciu tybetańskiego buddyzmu oznacza zawieszenie pomiędzy – pomiędzy śmiercią a odrodzeniem. W innej interpretacji można odczytywać je również jako zawieszenie w jakiejś sytuacji życiowej, gdyż pewnego rodzaju śmierci doświadczamy także za życia. Jak mówi tybetański mistrz Chögyana Trungpy: „zdarzają nam się wszelkie rodzaje doświadczenia bar-do – doświadczenia paranoi czy też zagubienia w codziennym życiu; jest to tak, jakbyśmy nie byli pewni ziemi pod stopami, nie wiedząc, o co nam chodzi i dokąd zmierzamy”. Inspirując się Tybetańską Księgą Umarłych, artyści w swojej pracy poszukują owych sytuacji pośrednich, stawiających człowieka przed dokonaniem wyboru dalszej ścieżki egzystencjalnej.

reżyseria Janusz Stolarski/ scenografia Tomasz Ryszczyński/ muzyka Antoni Hałas/ występują: Jagoda Gruszczyńska, Marta Pautrzak, Piotr Charytoniuk, Janusz Stolarski

WARSZTATY:

 • 29 V godz. 11.00-13.00

rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne „Teatr robotyczny” dla dzieci 6-13 lat i ich opiekunów 

prowadzi Karol Wojsław

Porozmawiamy o tym, jak stare są roboty? Odkryjemy, ile radości jest w konstruowaniu małej platformy i przestrzennym budowaniu na niej wymyślonej postaci.

 • 30 V godz. 11.00-13.00

rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne  „Misja” dla dzieci 6-13 lat i ich opiekunów – porozmawiamy o tym, po co badać i eksplorować kosmos? Stworzymy proste łaziki, dzięki którym będzie można zasymulować misję kosmiczną. Sprawdzimy, co chcielibyśmy przekazać, komu i dlaczego?

 • 8 VI godz. 18.00-19.30 

warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych i młodzieży 15+ „Z dystansu” – o spoglądaniu z innej perspektywy, szukaniu punktów odniesienia i balansu. Porozmawiamy o naszych emocjach i szukaniu rozwiązań w sytuacjach  kryzysowych.  Czym jest dla nas kryzys i jak zobaczyć w nim szansę? Jak spojrzeć  na siebie i otoczenie z dystansu? Podczas spotkań warsztatowych chcemy wykorzystać  wiedzę i praktyki, które wzmacniają kondycję psychiczną . Prowadzi dr Liliana Kortus.

 • 9 VI godz. 18.00-19.30

warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych i młodzieży 15+ „W kosmosie relacji”  warsztaty dotyczące relacji między ludźmi – o dobrych więziach, życiu razem i z dala od siebie, o efektywnej komunikacji. Spotkanie będzie krokiem w kierunku wzmocnienia relacji z innymi, poczucia większej bliskości, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Prowadzi dr Liliana Kortus