Do 17 maja 2021 roku można zgłaszać filmy do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK, które odbędą się podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

Rokrocznie festiwal Kameralne Lato stawia na ambitne, krótkometrażowe polskie kino, w których twórcychcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który w pandemicznych czasach wydaje się nam jeszcze bardziej skomplikowany. Świata, który targany konfliktami politycznymi i ekonomicznymi, nie zawsze zwraca uwagę na jednostkę, coraz bardziej w tym świecie zagubioną.

Konkurs Główny

Do Konkursu Głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku ZŁOTY ŁUCZNIK – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych.

Konkurs Hyde Park

Z kolei do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK należy zgłaszać filmy nieoczywiste, niepodlegające schematom gatunkowym i odbiorczym, pełne formalnych i wizualnych eksperymentów. Każdy może zgłosić swój film, który nie trwa dłużej niż 15 minut.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych poniżej:

REGULAMIN KONKURSU GŁÓWNEGO
REGULAMIN KONKURSU FILMÓW ODRZUTOWYCH HYDE PARK
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Radom.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 21.04.2021, 09:42