Katedra Interdyscyplinarna Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa serdecznie zaprasza na wystawę:

ZNANE / NIEZNANE – EDYCJA III ● 2021

Pokaz wybranych prac studenckich z Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz  w Poznaniu

10.03 – 28. 03.2021

Galeria Jerzego Piotrowicza „Pod Koroną”
ul. Kramarska 3/5

kurator: prof. Rafał Boettner-Łubowski
współpraca: as. Aleksander Radziszewski

Autorzy/ autorki zaprezentowanych prac:

• IZABELA ADAMCZYK,
  • DOROTA JAKUBIAK,
  • JULIA KANARKOWSKA,
  • KATARZYNA LAMENTA,
  • KACPER LIPOWY,
  • MARIKA OPAS,
  • MAGDALENA POLAKOWSKA,
  • OLIWIA SZEPIETOWSKA,
  • ALICJA URBAŃCZYK

Wystawa jest trzecią prezentacją Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki w Galerii Jerzego Piotrowicza. Pracownia istnieje od 2013 roku i działa w ramach Katedry Interdyscyplinarnej Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Jej założycielem i  prowadzącym jest prof. UAP Rafał Boettner-Łubowski. Asystentem w Pracowni jest mgr Aleksander Radziszewski. W Pracowni bardzo często powstają prace, które podejmują dialog z istniejącymi już dziełami i postawami twórczymi w celu kreacji przekazów polemicznych i dialogicznych wobec wspomnianych źródeł inspiracji. W latach 2014-2018 Pracownia organizowała co roku kameralne pokazy prac studenckich powstałych pod jej patronatem w Galerii Sztuki Współczesnej „Profil” w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. W roku 2019 po raz pierwszy zaprezentowano prace studenckie Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki UAP w Galerii Jerzego Piotrowicza na wystawie pt. „ZNANE/NIEZNANE (I)”.

Zapowiedź wystawy na kulturapoznan.pl: https://kultura.poznan.pl/mim/kultura/news/wystawy,c,5/sztuka-o-sztuce,160401.html

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 09.03.2021, 11:35