Szanowni Państwo,

10 lipca 2020 roku, podczas konferencji prasowej poświęconej wystawie Formy w przestrzeni. Poznańskie rzeźby plenerowe z lat 60. i 70. XX wieku Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (UAP) i Muzeum Narodowe w Poznaniu (MNP) zawarły 4-letnią umowę o współpracy.
Porozumienie popisali Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. dr hab. Wojciech Hora oraz Dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu Tomasz Łęcki.

Jedne z najważniejszych instytucji kultury Poznania będą aktywnie prowadzić badania nad sztuką współczesną oraz wspólnie rozwijać działania nad jej promocją. Przewidziane są przedsięwzięcia o charakterze naukowym i popularnonaukowym, a więc: wystawy, konferencje, wykłady, edukacja artystyczna czy spotkania poświęcone wydawnictwom.

– Ze swojej strony chcemy zaoferować nasz potencjał naukowy. Pomoc w udzielaniu konsultacji merytorycznych w zakresie badawczym i konserwatorskim dotyczącym sztuki współczesnej, w tym dzieł zaliczanych do nowych mediów, znajdujących się w zbiorach Muzeum – mówił prof. dr hab. Wojciech Hora, Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Muzeum z kolei obiecuje przygotować prezentacje obiektów ze swoich zbiorów, które będą dostępne dla potrzeb dydaktycznych studentów Uniwersytetu.

– Chcemy, aby nasze zbiory były w pełni dostępne dla studentów i wykładowców. Aby mogli oni „na nich pracować” podczas zajęć czy wykładów – dodaje Dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu Tomasz Łęcki.

Umowa podpisana 10 lipca będzie obowiązywać przez 4 najbliższe lata. Osobami odpowiedzialnymi za projekt są (ze strony Muzeum) dr Maria Gołąb – Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Muzeum w Poznaniu i (ze strony Uczelni) dr Anna Borowiec – Kierowniczka Kolekcji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

• Opublikowano: 15.07.2020, 02:33
  • Ostatnia edycja: 15.07.2020, 02:37