Zapraszamy do udziału w konkursie Dystans Art Competition organizowanego galerię sztuki Dystans.

Galeria Dystans, to miejsce powstałe z potrzeby zaprezentowania najlepszej, aktualnej sztuki  polskiej. Której celem jest odkrywanie, promowanie oraz sprzedaż prac młodych artystów, za których nazwiskami zawsze stoi doskonały warsztat i oryginalność w sposobie przekazywania treści.

Dystans Art Competition: Malarstwo i Rzeźba, to otwarty konkurs, zorganizowany przez Galerię Dystans, skierowany do studentów i absolwentów Wydziału Malarstwa i Rzeźby na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce. Jest to pierwszy ogólnopolski konkurs organizowany w Krakowie, którego celem jest ukazanie aktualnych tendencji w młodej sztuce polskiej oraz wyłonienie nowych indywidualności twórczych. W ramach konkursu przewidziane są nagrody pieniężne oraz wystawa nagrodzonych prac w Galerii Dystans.

Terminy : nabór trwa od 17 czerwca do 30 sierpnia, konkurs ma charakter dwuetapowy, 24 listopada odbędzie się wernisaż konkursu a także rozdanie nagród.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

• Autor: Agata Tratwal