Trwa open call do 19. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii – zgłoszenia spełniające regulaminowe wymogi można wysyłać do 4 kwietnia 2020 roku.

Na uczestników najnowszej odsłony konkursu APH czekają dwie nagrody rezydencyjne:
1. Miesięczny pobyt i program rezydencyjny w Residency Unlimited w Nowym Jorku dla laureata Nagrody Głównej.
2. Miesięczny pobyt i program rezydencyjny w centrum sztuki i edukacji RUPERT w Wilnie dla laureata Drugiej Nagrody.
Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z zakończonych pobytów rezydencyjnych Mateusza Kowalczyka, Mateusza SarzyńskiegoKatarzyny Szymkiewicz i Józefa Gałązki, Piotra Urbańca oraz Horacego Muszyńskiego.

Dodatkowo jeden z finalistów konkursu może zostać wyróżniony Nagrodą Specjalną, która otwiera pole szerokich możliwości twórczych w ramach projektu i realizacji koncepcji artystycznej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia na warunkach komercyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Rocznym „Sukces” autorstwa Joanny Kunert – laureatki Nagrody Specjalnej 17. edycji konkursu APH.

Nazwiska finalistów konkursu APH zostaną ogłoszone do 19 czerwca 2020. Ich prace można będzie zobaczyć na trwającej od 7 do 20 września 2020 wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Laureatów konkursu poznamy tym razem nie na wernisażu wystawy finałowej, ale podczas gali finisażowej 18 września 2020.

Przypominamy, że konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni, którzy tworzą prace w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.
Uczestnicy konkursu Artystyczna Podróż Hestii mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez specjalny panel na stronie internetowej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 03.03.2020, 09:14