Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją zagrożenia zachorowania spowodowanego koronawirusem SARS-Cov-2 władze Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, podjęły decyzję, że od 11 marca zawieszone zostają wykłady, na które zapisanych jest powyżej 20 studentów.

Od 16 marca zawieszona zostaje działalność wszystkich miejskich uczelnianych galerii, w których odbywają się wystawy. Planowane na najbliższe dni wernisaże zostają przeniesione na inny termin. Powyższe ustalenia ważne są do odwołania.

Władze Uczelni cały czas pozostają w kontakcie z nadzorującym je prace Ministerstwem i stosują się do zarządzeń, jakie wydaje.

Na środę tj. na 11.03. 2020 r. na godzinę 12:00 w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego planowane jest spotkanie przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a także przewodniczącego Parlamentu Studentów RP z zespołem ds. koordynacji działań w systemie szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19.

Władze Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu czekają na informacje po spotkaniu i będą stosować się do ustaleń, jakie nastąpią.  —

Z poważaniem,

Uczelniany Zespół ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Powodowanym przez Koronawirusa SARS-Cov-2

• Opublikowano: 10.03.2020, 23:18