PLENEROWA GALERIA RZEŹBY W KOŚCIELCU

Wernisaż: 19.02.2020 | 12:00
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu
62-604, Kościelec ul. Długa 1

Galeria zakłada wspólne działania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w zakresie prezentacji artystycznych postaw, wyróżniających się studentów oraz absolwentów poznańskiej uczelni. Projekt ten jest jednym z wielu wspólnych przedsięwzięć realizowanych w ramach umowy o współpracy artystyczno-dydaktycznej pomiędzy wyżej wymienionymi instytucjami. Jej podstawowymi założeniami jest promowanie młodych twórców oraz szkolnictwa artystycznego różnych stopni.

Prezentowanie wyróżniających się prac rzeźbiarskich na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego
w Kościelcu, siedziby Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu z całą pewnością ułatwi także dialog z odbiorcą. Są nimi zarówno uczniowie kościeleckiego liceum jak i mieszkańcy tamtejszego regionu. Będą nimi także liczni goście, którym PLSP w Kościelcu umożliwia zwiedzanie tego niezwykle magicznego obiektu, jakim jest Pałac w Kościelcu.

Koordynatorami ze strony Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu jest dyrektor Krzysztof Pawlak oraz nauczyciel rzeźby Jacek Wojciechowski.

Stronę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu reprezentują Prof. dr hab. Wiesław Koronowski oraz studentka Wydziału Rzeźby UAP Kaja Koster