Piotr Słomczewski | Trzeciego dnia

Galeria Rotunda UAP
100 / 100 – sto wystaw na sto lat UAP
Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29

Interesuje mnie budowanie prostych algorytmów za pomocą, których mogę stwarzać nowe sytuacje interakcji z drugim człowiekiem. Bezdotykowy Interfejs Korzeniowy powstał z inspiracji rysunkami sieci korzeniowych autorstwa Fortunaty Obrąpalskiej. Algorytm za pomocą geometrycznych form buduje nieprzerwanie, dynamiczny komputerowy organizm, który przekształcając i zmieniając swoją formę tworzy graficzną sieć, będącą zapisem ruchu osób znajdujących się w przestrzeni galerii.

Wystawa jest podsumowaniem etapu badań i eksploracji podziemnych sieci korzeniowych. Zależności, relacji i funkcjonalności wypracowanego przez rośliny sposobu komunikacji z innymi organizmami. Prezentowany zaledwie wycinek prowadzonych od kilku lat poszukiwań jest zbiorem doświadczeń osobistej podróży w głąb ryzosfery i historii stworzenia.

Piotr Słomczewski

Ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje w obszarze interaktywnych instalacji multimedialnych i nowych technologii. Ważną częścią jego działalności twórczej są również warsztaty artystyczne i artystyczno-edukacyjne. Prezentował swoje prace na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach m.in. w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Birmingham, Berlinie, Florencji. Oprócz własnej działalności artystycznej współprowadzi Galerię Klubu Nauki i Sztuki w Collegium Biologicum UAM w Poznaniu. Od wielu lat związany ze Slot Art Festival jako kurator wystaw artystycznych. Obecnie jest zatrudniony jako asystent w Pracowni Projektów i Badań Transdyscyplinarnych na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 29.02.2020, 12:38