KSIĄŻKA I CO DALEJ

Otwarcie wystawy: 27.02.2020 o g. 18.00
Galeria Działań, Warszawa
27.02 – 27.03.2020

Artyści: Joanna Adamczewska, Julia Deptuła, Maria Dybek, Sonia Bober, Magdalena Bielawska, Katarzyna Bogusz, Daria Grabowska, Sonia Hudokova (Słowacja), Aleksandra Jurek, Evgieniia Klemba (Rosja), Daria Kruszka, Karolina Lorek, Mani Mehrvarz (Iran), Barbara Melnyk, Viktoriya Pidhurska (Ukraina), Grigorij Popov (Rosja), Alicja Rybkowska, Michał Strychowski, Katarzyna Śpikowska, Michalina Targosz, Katarzyna Wąsowska, Antonina Weber, Tomasz Wilmański, Weronika Wronecka

kurator wystawy:
dr hab. Tomasz Wilmański prof. UAP
współpraca:
Joanna Adamczewska, Grzegorz Borkowski

Wystawa prac studentów i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy studiowali w Pracowni Książki Artystycznej. Na pokazie prezentowane będą książki artystyczne, unikatowe obiekty książkowe, animacje liternicze, filmy wideo. Większość prac pochodzi z kolekcji Pracowni Książki Artystycznej.

Pracownia Książki Artystycznej działająca w Katedrze Interdyscyplinarnej na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP w swoich głównych założeniach edukacyjnych kładzie nacisk na wypracowanie kreatywnego stosunku studentów do problematyki związanej z zagadnieniami związanymi z książką artystyczną i szeroko pojmowaną poezją wizualną. Prace realizowane w pracowni są związane zarówno z kodeksową książką artystyczną (gdzie studenci wykorzystują swoje doświadczenia z zakresu malarstwa, fotografii, rysunku etc.), oraz z unikatowymi obiektami książkowymi, jak i z kształtowaniem utworów literniczych z zakresu poezji wizualnej, dźwiękowej, animacji literniczej czy hipertekstu. Podstawowym kryterium myślenia w pracowni jest problem sztuki, a w wykonywanych przez studentów pracach semestralnych istotna jest umiejętność wykorzystania medium, jakie stanowi w tym wypadku szeroko rozumiana książka (jej forma, zawartość intelektualna i wizualna) oraz nieodłącznie, od wieków z nią związanych – liter, słów, tekstu.

• Opublikowano: 26.02.2020, 20:06
  • Ostatnia edycja: 26.02.2020, 21:12