Ten konkurs stał się dowodem na to, że młodemu pokoleniu nie jest obojętna przyszłość naszej planety a dbanie o jej dobro jest naszym wspólnym obowiązkiem. Na konkurs pt. „Tryumf natury nad postępującymi zmianami klimatu” zorganizowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Leszka Millera a skierowanego do uczniów szkół podstawowych młodzież przysłała ponad 600 prac konkursowych, spośród których jury wyłoniło 14 najlepszych.

We wtorek 21 stycznia 2020 roku o godz. 11:00 w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbędzie się wernisaż prac podsumowujący konkurs plastyczny pt.: „Tryumf natury nad postępującymi zmianami klimatu” oraz wręczenie nagród.

Konkurs, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych w Wielkopolsce, miał na celu rozwijanie umiejętności przeżywania i dostrzegania piękna w przyrodzie, a także – stworzenie możliwości grupie młodzieży uzdolnionej prezentacji swoich prac poza szkołą.

Nagrody zwycięzcom wręczy Europoseł Leszek Miller. Na wernisażu obecny będzie także Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. Wojciech Hora.

• Opublikowano: 20.01.2020, 14:24
  • Ostatnia edycja: 20.01.2020, 17:42