Wiesław Koronowski | Przestrzenie prywatne

Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29
01–06.04.2019

Prof. zw. Wiesław Koronowski, kierownik III Pracowni Rzeźby Studyjnej

Zainteresowany przede wszystkim rzeźbą figuratywną oraz problemami dotyczącymi różnych aspektów pracy nad taką formą rzeźby. Stąd też próbuje łączyć figurację z elementami performance’u czy teatru ulicznego. W jego dorobku artystycznym znajduje się około stu medali, tablic oraz statuetek, czternaście pomników, w tym cztery na terenie Poznania oraz wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także ponad dwadzieścia happeningów rzeźbiarskich na terenie Polski w tym jeden w Norymberdze.

Wiesław Koronowski urodził się 12 lipca 1965r. w Rypinie. W 1990r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Rzeźby – otrzymał dyplom w pracowni prof. Józefa Kopczyńskiego. Od 1990r. asystent w pracowni rzeźby prof. Józefa Petruka w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2004r. kierownik V pracowni rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W kwietniu 2014 roku odebrał nominację profesorską. W 2007 roku powołał do życia Brygadę Pigmaliona i stał się jej samozwańczym przywódcą. Jest inicjatorem ogólnopolskiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. Józefa Kopczyńskiego.
Autor wielu wystaw w kraju i za granicą, twórca rozmaitych działań plastycznych oraz licznych realizacji pomnikowych.

• Opublikowano: 01.04.2019, 22:12
  • Ostatnia edycja: 05.06.2019, 02:28