Pyrkon – teatralnie

W czasie ogólnopolskiej wystawy kostiumów fantastycznych w Poznaniu, zaistnieje  wystawa studentów kierunku Scenografia z Katedry Ubioru. Pokażemy kilkanaście modeli kostiumów wykonanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z Pracowni Kostiumu Teatralnego. Prezentowane projekty fascynują  mnogością wykorzystanych technik wykonania, niepowtarzalnością kroju i nieszablonowym podejściem do kreowania kostiumu. Ekstrawaganckie i niepokojące w formach i fakturach oraz w jakościach wykorzystanych tkanin. Projekty teatralnych kostiumów  wpisują się w klimat sceny, a mamy nadzieję, że odnajdą się w Fantasium Creatium. Wystawa trwa w czasie 26-28 kwietnia 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

• Autor: Szymon Dolata
  • Opublikowano: 16.04.2019, 09:10