Michał Wielopolski | Przestrzenie prywatne

Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29
04–11.04.2019

Dr Michał Wielopolski, adiunkt w II Pracowni Rzeźby Studyjnej
Swoje zainteresowania realizuje w różnorodnych technikach i materiałach rzeźbiarskich, a tematyka jego prac koncentruje się wokół problematyki związanej z egzystencją człowieka.
Używając formy figuratywnej, gliny i innych przedmiotów, poprzez własne spojrzenie próbuje komentować otaczający świat.
W 2015 r. został doktorem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Artystycznego. Obecnie jest adiunktem w II Pracowni Studyjnej na Wydziale Rzeźby na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie pracuje od 2010 roku. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Poznaniu, Sopocie, czy w Barcelonie na wystawie konkursowej Figurativas – Paintig & Sculpture Competition 2017. Autor pomnika Jerzego Jurgi w Śremie.
www.michalwielopolski.pl

• Opublikowano: 05.04.2019, 14:24