Małgorzata Paruch-Piotrowska | 1240°C

Wystawa prezentuje kilka autorskich kolekcji biżuterii. Projektantka własnoręcznie tworzy obiekty biżuteryjne ze szlachetnej porcelany i srebra.

18.02–23.02.2019
100/100 – sto wystaw na sto lat
Galeria Rotunda UAP, Al. Marcinkowskiego 29

mgr Małgorzata Paruch-Piotrowska – Projektantka, absolwentka Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Projektowania Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest asystentką w Pracowni Projektowania Produktu II na Wydziale Architektury i Wzornictwa UAP oraz prowadzi zajęcia z Projektowania Wstępnego.
Zajmuje się projektowaniem produktów, biżuterii, ceramiki użytkowej, opraw oświetleniowych. Jest miłośniczką eksperymentów, badania materiału, funkcji i formy. Inspiracje projektowe odnajduje w świecie natury, geometrii i zmysłów. Bliska jest jej estetyka skandynawska. Jej projekty wyróżnia dbałość o detal.

• Opublikowano: 18.02.2019, 02:57
  • Ostatnia edycja: 02.01.2020, 13:41