Max Radawski | Inclusio I

Al.Marcinkowskiego 29

100/100 | Sto Wystaw na 100-lecie UAP

Opis pracy:
Upłynęło trochę czasu zanim zorientowałem się, że wszystkie miejsca, które kocham już nie istnieją. Nie istnieliśmy nigdy bez siebie, aż do czasu, gdy przestaliśmy się rozpoznawać. Miejsca te nie są już emanacją; zastygły w moim posiadaniu, naruszone i oderwane od widzialności. Pożegnały naszą wzajemną prawdziwość, a ja skryłem się przed ich doczesnością. Wspominam ogromne, murowane wykroty z zanikającymi weń puszystymi ogonkami kotów i ciągnące się od firmamentów pnącza, przerywane moimi dłońmi. Czarne pustynie, ślepnące uliczki, rojowiska, potopy i sfory; po łokcie, głęboko i wysoko, trafiając na chwilę i niknąc. Zdawało mi się, że stoję pośrodku. Wszystko zmalało i wchłonęło horyzont, szepcząc na górze – to już mam. Teraz wiem, że bronią bezbronnego pielgrzyma okazuje się już tylko powtórzenie, które zawsze przemienia się w to, co ożywi. Mile jest, więc odtwarzać roztropnie po-wynalazki, po których można się czegoś spodziewać, niczego więcej niż chwil po-szczęśliwości. Wrostów – inkluzji z pamięci.

Biogram:
Max Radawski, rocznik 1992. Absolwent Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, artysta wizualny używający w swoich pracach także fotografii. M.in. interesuje się jej materialną stroną oraz relacją pomiędzy efemerycznością obrazu a konkretnością obiektu. Inspirują go formy naturalne, tymczasowość i wiecznotrwałość materii. Od 2017 roku asystent w VII Pracowni Fotografii prof. Krzysztofa J. Baranowskiego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

• Opublikowano: 21.01.2019, 01:24
  • Ostatnia edycja: 29.05.2019, 14:44