Zapraszamy serdecznie na koncert chórów konkursowych i zaproszonych zespołów z Poznania, które wystąpią w ramach Grand Prix Polskiej Chóralistyki w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wystąpią:

• Chór Kameralny MUSICA VIVA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
    Marek Gandecki – dyrygent
  • Chór Kameralny POZNAŃSKIE SENIORITKI
    Ewa Wodzyńska – dyrygent
  • Zespół Wokalny MINIMUS
    Sławomira Raczyńska – kierownik artystyczny
  • Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
    Marek Gandecki – dyrygent
    Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju Chórów
    LEGNICA CANTAT 2018
    ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
    Małgorzata Pawłowska – prowadzenie koncertu
    1 grudnia (sobota) 2018, godz. 19.00
    Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
    ul. por. J. Lewandowskiej 20

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza to nowy, wyjątkowy konkurs – wydarzenie inne niż wszystkie istniejące dotąd w Polsce konkursy chóralne.
Ideą tego muzycznego święta jest konfrontacja zwycięzców sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych, którzy następnie staną do szlachetnej rywalizacji, konkurując w stolicy Wielkopolski o zwycięstwo w tym swoistym „konkursie konkursów”. Wydarzenie, odbywające się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku, dopełnią warsztaty prowadzone przez dyrygentów i specjalistów w zakresie emisji głosu, a także koncerty zaproszonych chórów w różnych częściach miasta.
Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza to również nawiązanie do niezwykle bogatej tradycji chórów poznańskich. Wpisując się w chlubne tradycje miasta Poznania – miasta chórów chłopięcych – chcemy poprzez ten projekt podkreślić również dziedzictwo, jakie pozostawili po sobie ich znakomici i uznani dyrygenci.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2275018666115524/

• Opublikowano: 28.11.2018, 18:31