POKAZ PRACOWNI OTWARTYCH INTERPRETACJI SZTUKI W GALERII „PROFIL”
16-17 III 2018 r.

Zapraszamy na pokaz prac studenckich Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP – Galeria Sztuki Współczesnej „Profil” CK „Zamek” w Poznaniu, 16-17 marca 2018 r. Wystawa dostępna jest w godzinach 12.00-20.00. Swoje prace prezentują: Martyna Bolanowska, Dominika Kajdaniak, Wiktoria Kokorniak, Katarzyna Maćkiewicz, Zuzanna Malinowska, Paweł Napierała, Karolina Ochocka, Kamil Rzeźnik, Ola Staśkiewicz, Oliwia Szepietowska, Dominika Witczak, Katarzyna Zawal. Opieka merytoryczna: prof. UAP Rafał Łubowski – kierownik Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!

Pracownia Otwartych Interpretacji Sztuki w swoich założeniach programowych łączy aktywność z dziedziny tworzenia realizacji artystycznych z próbami namysłu teoretycznego nad temat sztuki i jej zagadnień. Powstające w ramach programu pracowni wypowiedzi artystyczne mają reprezentować powiązania, dialog i relacje z innymi dziełami sztuki i postawami twórczymi w celu formułowania wieloznacznych refleksji typu: „sztuka o sztuce”, „sztuka o kulturze”, „sztuka o artystycznych językach i tradycjach twórczych”. Nazwa pracowni wskazuje na to że: po pierwsze – dopuszczalna jest szeroko rozumiana swoboda w doborze medium i rozwiązań wizualnych w przypadku tworzenia realizacji artystycznych (od środków tradycjonalistycznych po zdecydowanie niekonwencjonalne) oraz pod drugie – że powstające prace miałyby się cechować wieloznacznością i otwartością formułowanych przekazów i sposobów myślenia o sztuce. Pracownia podejmuje współpracę z zewnętrznymi instytucjami kultury, takimi jak np.: Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu, czy Galeria Sztuki Współczesnej „Profil” w Poznaniu, w celu organizowania wystaw i pokazów prac studentów, powstałych pod jej patronatem.

• Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 16.03.2018, 11:32