IV edycja Projektu Edukacja Artystyczna 2018 – ogólnopolski konkurs na najlepszy dyplom, który powstał na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w latach 2015, 2016 i 2017.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i informujemy o wynikach konkursów.

Jury artystyczne w składzie:
Anna Hryniewiecka (Dyrektor CK Zamek, Poznań)
Michał Lasota (Galeria Stereo, Warszawa)
Agata Rodriguez (Rodriguez Gallery, Poznań)

przyznało następujące nagrody za pracę artystyczną:

Nagroda główna za pracę artystyczną – 2000 zł.

Adrianna Gołębiewska
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Sztuk Wizualnych tytuł pracy artystycznej: Ogródki działkowe. Wielokanalowa instalacja site specific (Część I), Laurka dla najbliższych – obiekty rzeźbiarskie oraz dokumentacja działań w przestrzeni w formie książki artystycznej, inspirowane fenomenem polskich ogródków działkowych (Część II) promotor: dr Łukasz Ogórek (Część I), prof. dr hab. Marek Wagner (Część II)

Wyróżnienia honorowe za pracę artystyczną:

Paulina Gołoś
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych
tytuł pracy artystycznej: Droga do domu
promotor: dr hab. Elżbieta Jabłońska

Barbara Mydlak

tytuł pracy artystycznej: Powrót do domu (Część I), Czuwanie (Część II), Dzienniki żałobne (Część III)
promotor: dr hab. Rafał Sobiczewski (Część I), dr hab. Krzysztof Rynkiewicz (Część II), dr hab. Magdalena Soboń (Część III)

Jury teoretyczne w składzie:
dr hab. Piotr Korduba (UAM, Poznań)