Zapraszamy serdecznie na 3 w tym semestrze wykład, odbywający się w ramach Uniwersyteckich Wykładów Otwartych. O kilku pracach w miarę możliwości, opowie Grzegorz Klaman

7 marca (środa), godz. 18.00

Atrium UAP, bud. B

kuratorem UWO jest prof. Stefan Ficner

Neon Grzegorza Klamana powstał w 2003 r., do zbiorów MOCAK-u trafił cztery lata temu ©fot. Piotr Idem

Grzegorz Klaman – w latach 1975-1980 uczęszczał do Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem (specjalizacja w zakresie rzeźby), gdzie zetknął się m.in. z Władysławem Hasiorem. W latach 1980-1985 studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił we wrześniu 1985 roku w pracowni prof. Franciszka Duszeńki. W tym samym roku rozpoczął pracę na macierzystej uczelni (od 1996 roku noszącej nazwę Akademii Sztuk Pięknych), od 1996 roku prowadzi tam Pracownię Intermedialną na Wydziale Rzeźby. Jest współtwórcą licznych inicjatyw w Gdańsku, od Galerii Wyspa, przez Otwarte Atelier, Centrum Sztuki Łaźnia, po działający na terenie Stoczni Gdańskiej Instytut Sztuki Wyspa. (źródło: culture.pl)

• Opublikowano: 01.03.2018, 22:44
  • Ostatnia edycja: 01.03.2018, 22:44