Wydział Animacji serdecznie zaprasza wszystkich studentów 6 grudnia (środa) o godz. 17:00, do Atrium (budynek B), gdzie odbędzie się projekcja filmów i autorski pokaz warsztatu animacji Witolda Giersza.

Witold Giersz, scenarzysta, reżyser filmów animowanych, plastyk i animator. Jeden z najwybitniejszych twórców polskiej szkoły animacji . Absolwent Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Reżyser związany ze Studiem Filmów Rysunkowych w Belsku-Białej. Twórca Studia Miniatur Filmowych w Warszawie. Kierownik artystyczny i realizator Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu. Ogromny dorobek artystyczny obejmuje ponad sześćdziesiąt filmów animowanych. Wiele z nich to realizacje autorskie które przeszły do historii gatunku. Pośród nich można wymienić : „ Mały western”, „Czerwone i czarne” czy „Koń”. Laureat blisko dziewięćdziesięciu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych, w tym tak prestiżowych jak w Oberhausen, Cannes, Paryżu czy Londynie. W 2017 roku Witold Giersz otrzymał na 57 Krakowskim Festiwalu Filmowym Nagrodę „Smoka Smoków” za wyjątkowy wkład w rozwój światowej kinematografii w dziedzinie filmu animowanego.

• Opublikowano: 05.12.2017, 00:08
  • Ostatnia edycja: 05.12.2017, 00:08