W dniach 11-15 grudnia 2017 roku odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum na Universitat Politècnica de València w Hiszpanii: Tożsamość poprzez komunikację za pośrednictwem sztuki.
Praca z międzynarodowymi studentami na temat tożsamości poprzez artykulację artystyczną doprowadzi nas do dyskusji dotyczących wartości lokalnych i uniwersalnych. Wartością wydarzeń jest promocja polskiej sztuki współczesnej oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, na którym pracujemy. Doświadczenie otworzy nas na nowe kontakty oraz na wymianę studentów.
Tematyka programu kontekstów sztuki w rysunku, ruchomym obrazie, krajobrazie miejskim oraz w czasie, przestrzeni i człowieku. Rysowanie jako lustro zmian opisujących proces tworzenia.

W programie:
– wykład: Transparentność, odbicia i technologie przyszłości w kontekście zwierciadła
– wykład: Analiza percepcji w kategoriach spontanicznego postrzegania przestrzeni jako dynamiczne pole dla człowieka, prowadzące do odczuwania czasu
– warsztaty ze studentami, ćwiczenia rysunkowe ze studentami

Prowadzący:
prof. UAP Katarzyna Kujawska-Murphy
mgr Filip Wierzbicki-Nowak (VIII Pracownia Rysunku)

• Autor: Dariusz Hauzer
  • Opublikowano: 07.12.2017, 17:05