Students – Interaction to druga odsłona przedsięwzięcia artystycznego GATE art zone realizowanego w 2017 w Düsseldorfie (1. Mural – kwiecień 2017; 2. Students Interaction/UAP i Kunstakademie Düsseldorf; 3. Performance – wrzesień 2017; 4. Sound-performance – październik 2017). Projekt przewiduje udział udział dwóch osób z każdej uczelni i adresowany jest w szczególności do artystów działających w takich obszarach jak site-specific, sztuka akcji czy interwencja artystyczna. Projekt realizowany jest przy wsparciu Kulturamt der Landeshauptstadt Düsseldorf, Instytutu Polskiego w Düsseldorfie oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Gate art zone powstał w wyniku potrzeby interwencji w miejscach opuszczonych, porzuconych znajdujących się w okolicach bulwaru nad rzeką Ren w Düsseldorfie. Wnęki i nisze w murze bulwaru stają się więc okazją do artystyczno-społecznego dialogu odbywającego się poza głównym nurtem myślenia opartego na kategoriach ekonomicznego zysku i strat.

www.gate-art-zone.net

Artyści: