Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie Katedry Scenografii 3S – wykład Joana Baixasa Teatr. Integracje sztuki.
Wykład w języku angielskim odbędzie się 12 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali 02 (budynek B).
Moderatorzy: Katarzyna Podgórska-Glonti, Marta Wyszyńska

Joan Baixas, malarz i reżyser teatralny, tworzy przedstawienia i spektakle o intensywnej treści wizualnej, polegające na malowaniu na żywo, projekcjach wideo i animacjach przedmiotów. Jego teatr, tj. Teatre de la Claca, współpracował z takimi malarzami jak Joan Miró i Roberto Matta oraz z muzykami, aktorami i tancerzami, w muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Centre Pompidou w Paryżu, Tate Modern w Londynie, Sydney Opera House, Hong-Kong Arts Festival, Indira Ghandhy Arts Center w Nowym Delhi, Institut of Contemporary Arts w Londynie. Był dyrektorem Festiwalu Teatrów Wizualnych w Barcelonie, tworzył masowe spektakle, współpracował z telewizją, światem mody i reklamy. Publikował poezję oraz artykuły dotyczące jego doświadczenia zawodowego. Prowadzi prace pedagogiczne w Institut del Teatre w Barcelonie, Rose Bruford College w Londynie oraz w innych międzynarodowych szkołach artystycznych.

• Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 11.05.2017, 20:38