FORMA UBIORU

Wystawa jest pretekstem do zaprezentowania młodych twórców – studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Ubioru na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prowadzonej pod kierunkiem dr hab. Anny Regimowicz-Korytowskiej prof. ndzw. UAP oraz asystentki mgr Ewy Mróz.
Pracownia to miejsce, w którym spotykają się różne wizje myślenia o ubiorze… Przedstawione realizacje to efekt myśli projektowej będącej odpowiedzią na tematy związane z poszukiwaniem formy ubioru. Zarówno formy konstrukcyjnej jak i symbolicznej. Czym jest ubiór? Jak go postrzegamy? Co wyraża? Jest ubraniem a może przebraniem? Ubiór towarzyszy nam codziennie, ale nie zawsze zastanawiamy się nad jego znaczeniem, przekazem. Jest formą osobistej wypowiedzi każdego z nas.

Wernisaż 10.03.17 godz. 18.00 Teatr Animacji

Czas trwania wystawy 10-31.03.17