Program Pracowni opiera się na współpracy z przemysłem. Równolegle prowadzimy projekty semestralne i dyplomowe – społecznie odpowiedzialne i eksperymentalne. Pracownia organizuje również warsztaty projektowe („Regionalność w projektowaniu” – Meksyk 2009, podczas Dutch Design Week – Eindhoven, Niderlandy 2008, CONCURSO UNIVERSITARIO, Comex 2021).

Prowadzony od ponad 20 lat Program Edukacyjno-Projektowy (PE-P) jest alternatywną formą kształcenia projektowego, efektywnie poszerza tok studiów o pracę z przedsiębiorstwami, przygotowuje do podjęcia pracy bezpośrednio po zakończeniu nauki. Współpraca z producentami materiałów i mebli umożliwia studentom zdobycie wiedzy w zakresie złożonego procesu tworzenia nowego produktu, w którym projektant jest jednym z ogniw twórczych jego powstawania, ściśle współpracującym z interdyscyplinarnym zespołem.

Wspólnie z partnerami z przemysłu wdrożyliśmy do produkcji ponad trzydzieści projektów. Większość z nich jest wciąż wytwarzana. Szczególnie doceniane i nagradzane projekty studentów Pracowni, wypracowane wspólnie z przedsiębiorstwami Noti, Marmorin, Defra, marka Lenart, Meble Wójcik, Schattdecor i VOX, prezentowane były wielokrotnie na międzynarodowych targach branżowych, m. in. Salone Internazionale del Mobile – Mediolan, ICFF – Nowy Jork, ISH – Frankfurt, Dutch Design Week – Eindhoven, Łódź Design Festival. Pracownia organizuje cykliczne wystawy specjalne na targach Meble Polska i ARENA DESIGN w Poznaniu oraz liczne prezentacje w galeriach w całym kraju.

Prowadzący:
prof. Katarzyna Laskowska, as. Joanna Lisiecka