Pracownia Projektów i Badań Transdyscyplinarnych

piotr.slomczewski@uap.edu.pl

strona www

www.transdisciplinary-art.pl

godziny i dni otwarcia pracowni

Poniedziałki, godz. 11-16

Pracownia rozpoczęła swoją działalność w roku akademicki 2011/12. Chociaż znajduje się w strukturach Wydziału Edukacji Artystycznej otwarta jest na dla wszystkich studentów UAP.

Program pracowni jest odpowiedzią na zmiany zachodzące we współczesnej kulturze i wpisaniem się w awangardowe i coraz intensywniej rozwijające się trendy oparte na wzajemnych relacjach sztuki, nauki i technologii. Pracownia utrzymuje żywe kontakty z różnymi środowiskami akademickimi, dając studentom możliwość realizacji interdyscyplinarnych projektów również poza murami UAP (we współpracy z instytucjami i laboratoriami naukowymi). Pracownia współprowadzi Klub Nauki i Sztuki we współpracy z Wydziałem Biologii UAM oraz prowadzi Galerię Klubu Nauki i Sztuki w Collegium Biologicum.

W ramach programu pracowni studenci realizują swoje własne projekty i/lub włączają się w interdyscyplinarne projekty pracowniane. Studenci mogą pracować w dowolnych technikach i mediach oraz wykorzystywać całe spektrum artystycznych strategii. Pracownia prowadzi również warsztaty z programów umożliwiających tworzenie dzieł interaktywnych.

Do tradycji Pracowni należy coroczny udział w Ogólnopolskiej Nocy Naukowców i Nocy Biologów (we współpracy z Wydziałem Biologii UAM) czy w Fascynującym Świecie Roślin. Pracownia jest inicjatorem i głównym organizatorem Festiwalu FLOW World Water Day, obejmującym wydarzenia i wystawy w różnych instytucjach i miejscach w Poznaniu.

Program Pracowni Projektów i Badań Transdyscyplinarnych