Nazwa:

Zespół pracowni:
prof. dr hab. Izabella Gustowska

mgr Izabela Sitarska

Dni tygodnia i godziny zajęć w pracowni:

poniedziałek 16:00-18:15
wtorek 11:30 – 16:00

Miejsce lokalizacji:
bud C, s. 208

Maksymalna wielkość grupy studentów:

Program ogólny – zakres kształcenia:
Zmiana nazwy pracowni (Pracownia Działań Filmowych i Performatywnych) wiąże się z wprowadzeniem nowej specjalizacji – FILM EKSPERYMENTALNY, także z poszukiwaniem nowej formuły dla działań związanych z obszarem narracji, przestrzenią poza kadrową, działaniami performatywnymi, intermedialnymi i interaktywnymi. Planujemy, aby pracownia miała w większym stopniu charakter procesowy, łączący obecność performera, także narratora w relacji z obrazem filmowym. Interesuje nas  wspólne ze studentami budowanie formy hybrydycznej o charakterze multimedialnym.

Zapraszamy do pracy, która trwa przez cały rok akademicki, prowokuje do nieustannego myślenia, rozwoju, zmian. Zaczyna się od prostego zapisu / słowo, obraz / kończy indywidualną, pogłębioną realizacją. Te indywidualne wypowiedzi spróbujemy wspólnie złożyć w całość  i zaprezentować w przestrzeni publicznej, galerii, w teatrze, na festiwalu, albo w ciekawym miejscu poza uczelnią.

Przykładowe tematy artystyczne, badawcze, lub technologiczne:

ćwiczenia performatywne:

-Performance interaktywny

-wideoperformance na instagramie

-wideoperformance w transporcie

-performatywna epidemia

-Performance grupowy – relacje wzajemne.

-Performance z telefonem komórkowym.

-Love performance.

Wyróżnieni absolwenci/dyplomanci pracowni:
Adam Łuczak, 2016

Anna Kalwajtys 2007

Raman Tratsiuk, 2007

Tomasz Mróz, 2005

Konrad Smoleński,2002

Hubert Czerepok,1999

Chrystian Tomaszewski,1995 C.T. Jasper

Najważniejsza aktywność poza uczelnią:

„KRZYŻÓWKA” wystawa Pracowni Działań Filmowych i Performatywnych Wydziału Komunikacji Multimedialnej, Katedra Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski 2016

„Trucizna” Wystawa Pracowni Działań Performatywnych i Multimedialnych, Pawilon Nowa Gazownia, Poznań 2015

„CIAŁO ZBIOROWE” Wystawa studentów Pracowni działań prerformatywnych i multimedialnych

Galeria BWA Zielona Góra 2011

9,6 HA. Plener i wystawa PDPiM w Zielonej Górze, Fundacja Salony, Zielona Góra 2013

„LIVING SCULPTURES” Wystawa studentów i wykładowców pracowni  Działań Performatywnych i Multimedialnych Akademii  Sztuk  Pięknych w Poznaiu.

2010, Stary Browar

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej URBAN LEGEND poznań, 2009

ART MUST BE BEAUTIFUL… Wystawa artystów z kręgu pracowni Izabelli Gustowskiej, Stary Browar, Poznań 2008

Inne ciekawostki:
Osiem Dni Tygodnia

Publikacje:

ART MUST BE BEAUTIFUL … / SZTUKA MUSI BYĆ PIĘKNA…

Wystawa artystów z kręgu pracowni Izabelli Gustowskiej. 2008,

Artysci:
Bergamot , Fasiecki Pawel, Gustowska Izabella, Jurkowska Marta, Kalwajtis Anna, Karczmarczyk Ada, Kielbasiewicz Dymitri, Kubik Karolina, Kurdelski Sebastian, Marianska Marta, Mróz Tomek, Ozierańska Olga, Pasquale Errico, Pich Monika, Ptak Justyna, Ptak Aneta, Ronnberg Diana, Rznięty kryształ, Samuli Waegelein, Sowiar Alicja, Szczurzewska Magdalena, Winterhagen Marc Tobias, Wnuk Kamil, Zylinski Piotr.

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Legenda Miejska / Urban Legend
Poznań,2009

Oddajemy w Państwa ręce album, który jest dokumentem i końcową częścią festiwalu sztuki w przestrzeni miejskiej Poznania pt. „Urban Legend”. Festiwal ten jako efemeryczne zdarzenie artystyczne ma szansę przetrwać właśnie dzięki tej publikacji, jak i stronie internetowej: http://urbanlegend.ua.poznan.pl. Książka, którą trzymacie, ma ambicję być alternatywnym przewodnikiem po Poznaniu, jakiego jeszcze nie było.

• Krzyzówka

Zdjęcia najbardziej reprezentatywnych dla pracowni prac:

Wideo:
Konrad Smolenski, DRAWING / RYSUNEKbody art video. video performance. 2001 Fine Art Academy Poznan / IV Drawing Studio – prof. I. Gustowska www.konradsmolenski.com

“Śliczna jesteś Laleczko”/ “You’re a Cute One, Sweetie”

Wideo performans Aleksandry Kubiak z udziałem aktorki Elżbiety Lisowskiej-Kopeć; 2016

Jaś Domicz. I am leaving back again

Hubert Winczyk . Sound performance