Warsztaty – Moja planeta Blob

„Moja planeta Blob” spotkanie z cyklu gry kreatywne dla dzieci w wieku 7-8 lat oparte na ćwiczeniach percepcyjnych, performatywnych i twórczej praktyce. Temat interpretowany w kontekście wystawy „Blob your mind” Hugona Kowalskiego.  

więcej

Widzieć niewidzialne

Projekt „Widzieć niewidzialne” jest modułem kreatywnym nastawionym na audiowizualne ćwiczenia warsztatowe z naciskiem na sygnał audialny, realizowanym we współpracy z Fundacją Rarytas i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Warsztaty organizowane są na rzecz kształtowania percepcji psychofizycznej i rozwoju osobistego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz z dysfunkcją widzenia. Zawierają praktyki psycho-ruchowe (performatywne) bazujące na ćwiczeniach audialnych i wizualnych.

więcej

SUMINAGASHI

Podczas trwającego w Poznaniu Festiwalu Nauki i Sztuki na terenie nowego budynku Uniwersytetu w Atrium UAP oraz w Galerii Duża Scena UAP odbyły się dwa cykle warsztatów w formie lekcji festiwalowych. Pierwszy cykl poświęcony był starożytnej japońskiej technice suminagashi, polegającej na nakrapianiu tuszu na taflę wody. Następnie, powstałe w ten sposób dekoracyjne wzory plam przenosi się na papier. Płynne formy przenikają się wzajemnie, a sam proces jest niezwykle intuicyjny i pozwala na swobodne kreowanie abstrakcyjnych kompozycji, co pozwala wyzwolić uśpione pokłady inwencji. Zajęcia poprowadziła konserwator zabytków Joanna Kokoć.

więcej

Gry kreatywne

Punktem wyjścia i inspiracją stały się wystawy prac Tomasza Psuji i Marcina Stosika, po których zostali oprowadzeni uczestnicy obu warsztatów. W ramach pierwszego z cyklu spotkań pod nazwą Fragmentaryzacja – detal – gest uczestnicy wykorzystując techniki grafiki i fotografii dokonali analizy i reinterpretacji obejrzanych dzieł. Zajęcia poprowadziła artystka i pedagog Monika Pich.

więcej