44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019

08.11.2019 – 29.12.2019

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11 | Bielsko-Biała

Podczas tegorocznej 44. edycji Biennale Malarstwa Bielska Jesień jury konkursowe wybrało 54 artystów, których prace znalazły się na wystawie oraz w katalogu. W tym aż dwóch profesorów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu!

Sławomira Brzoskę oraz Piotra C. Kowalskiego – serdecznie gratulujemy!

Bielska Jesień jest konkursem otwartym, przeznaczonym dla polskich artystów malarzy zamieszkałych w kraju lub za granicą. Konkurs kierowany jest do absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także malarzy (osób pełnoletnich) nieposiadających dyplomu uczelni artystycznych, ale legitymujących się aktywnością twórczą i dorobkiem. Celem Bielskiej Jesieni jest przegląd i promocja polskiego malarstwa współczesnego.

Prace do wystawy finałowej oraz laureatów nagród i wyróżnień wybiera pięcioosobowe jury konkursu.
Patronat nad 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artyści biorący udział w wystawie:
Yui Akiyama, Karolina Balcer, Paweł Baśnik, Natalia Bażowska, Włodzimierz Betleja, Bezimienny, Daria Bidzińska, Martyna Borowiecka-Mikuszewska, Ireneusz Botor, Sławomir Brzoska, Robert Bubel, Grzegorz Bugaj, Michał Chudzicki, Maria Cichoń, Michał Cygan, Bartosz Czarnecki, Dawid Czerniejewski, Dawid Czycz, Paweł Jan Dunal, Wiktor Dyndo, Michał Gątarek, Beata Grim, Krzysztof Grzybacz, Paula Kaniewska, Pavlo Kazmin, Karol Kędzierski, Karolina Konopka, Radim Koros, Piotr C. Kowalski, Kamil Kukla, Tomasz Kulka, Anna Kunka-Kawełczyk, Agnieszka Łapka, Małgorzata Mirga-Tas, Magda Morczerw, Jan Możdżyński, Adam Nehring, Paweł Olszczyński, Bartłomiej Otocki, Karol Palczak, Zofia Pałucha, Wojciech Pietrasz, Krzysztof Piętka, Julia Pilecka, Dominik Podsiadły, Cyryl Polaczek, Igor Jerzy Przybylski, Małgorzata Rozenau, Mateusz Sarzyński, Radosław Szlęzak, Agata Szymanek, Jan Eustachy Wolski, Marcin Zawicki, Konrad Żukowski.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 01.12.2019, 16:21