Przejdź do treści

Jesienna edycja OP_FAME – konferencja | spotkanie | warsztaty

Ogłaszamy program jesiennej odsłony OP_FAME, projektu edukacyjnego skierowanego do artystów sztuk wizualnych oraz kuratorów. Tym razem również kolekcjonerzy sztuki nie poczują się zawiedzeni. W dniach 25-27 października zapraszamy na warsztaty, spotkania oraz konferencję, podczas których poruszone zostaną tematy umów w prawie autorskim, zagadnienia dotyczące kolekcjonowania dzieł sztuki czy procesu tworzenia i realizowania projektów artystycznych. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 12 października.

OP_FAME, w rozwinięciu OP_Future Art Market Education, to przygotowany przez OP ENHEIM cykl warsztatów, konferencji, wizyt studyjnych i dyskusji, w których udział wezmą liczni specjaliści z obszaru sztuk wizualnych. Projekt ten ma charakter edukacyjny i powstał aby umożliwić twórcom większy dostęp do wiedzy z zakresu: mobilności międzynarodowej, aktywności zawodowej środowiska artystycznego, poznania modeli pracy z galerią, organizacji, planowania i zawodu artysty. Więcej o projekcie: LINK.

OP_FAME – Future Art Market Education
konferencja | spotkanie | warsztaty
25–27.10.2019

/
Jesienna odsłona projektu OP_FAME to moment na podsumowanie wszystkich wspólnych artystycznych podróży z uczestnikami projektu podczas konferencji pt. MY / WY / ONI. Tym razem uczestnicy zmienią się w prelegentów. Czekają Was także jesienne spotkania warsztatowe z wyjątkowymi osobami i ciekawymi tematami. Poniżej pełny harmonogram.
PROGRAM RAMOWY -> http://bit.ly/2ZpAIPt

KONFERENCJA
▪️ MY / WY / ONI, 25.10, godz. 18.40-20.00
Prowadzenie: Mira Skrudlik i Kama Wróbel
Wydarzenie otwarte, bezpłatne.

Wymagana rejestracja: http://bit.ly/2YCqoX2
Opis konferencji oraz informacje:  http://bit.ly/2LX4cB4
Konferencja pt. MY / WY / ONI stanie się okazją do konfrontacji wzajemnego spojrzenia na wyzwania i możliwości, jakie pojawiają się w codziennej rzeczywistości twórców. Będziemy starali się nie tylko ocenić i lepiej zrozumieć mechanizmy rynku sztuki, w tym wystaw, rezydencji, ale też odpowiedzieć na pytania odnośnie wydarzeń i miejsc, jakie odwiedziłyśmy i osób, które poznałyśmy. „MY” i nasze wnioski i rady dla „WY” – Was artystek/artystów, kuratorek/kuratorów, animatorek/animatorów kultury, gdzie korzystamy z wiedzy i doświadczenia i konfrontujemy się z tym, co przekazali nam „ONI” – galerzystki/galerzyści, kuratorki/kuratorzy/kuratorzy marcowych warsztatów i konferencji i wydarzeń, które zobaczyliśmy podczas czterech wizyt studyjnych.
Do zobaczenia!

WARSZTATY
/warsztaty płatne/
▪️ 26.10, godz. 11.00-13.00
OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
Warsztat: Umowy w prawie autorskim
Poziom: Advanced
Prowadzenie: Katarzyna Świerczyńska
Opis warsztatu oraz informacje: http://bit.ly/2SYmNNE

Artyści, kuratorzy i animatorzy kultury często spotykają się w swojej pracy z tematami prawa autorskiego. Uprawiając wolne zawody, realizujące swoje autorskie pomysły, bazujące na własności intelektualnej, borykają się z kwestiami prawnymi zabezpieczającymi ich zawodowe interesy. W jaki sposób możemy chronić swoje dzieła i utwory? Jak zawierać dobre umowy? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatu z umów w prawie autorskim. Jasne staną się kwestie udzielenia licencji, pól eksploatacji utworu, rozróżnienia praw osobistych i majątkowych. Nie zapomnimy także o omówieniu obowiązków, jakim podlegamy zawierając umowy czy przenosząc prawa autorskie oraz o prawnych granicach inspiracji cudzym utworem w sieci i realu.

▪️ 26.10, godz. 14.00-16.00
OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
Warsztat: Idea staje się rzeczywistością. Proces twórczy od koncepcji do wystawy i prezentacji
Poziom: Master Class
Prowadzenie: Izabella Gustowska
Opis warsztatu oraz informacje: http://bit.ly/316J4vD

Tworzenie jest nieustającym procesem. Początek – idea, koncept, pomysł – jakkolwiek go nazwiemy od momentu powstania zacznie zmierzać do urzeczywistnienia. Czy są i jakie będą etapy procesu twórczego by realizacja stała się spójną? Jak prowadzić artystyczne poszukiwania, odnaleźć się w mnogości pojawiających się tematów i wątków? Jeśli tworzenie jest nieustającym procesem w jaki sposób zmierzać do finalnej realizacji: wystawy czy innych form prezentacji swojej artystycznej pracy i kiedy powinniśmy o tym zacząć myśleć jako artyści? Spotkanie podpowie jak uporządkować myśli, ukierunkować twórcze działania, w jaki możliwy sposób idee się urzeczywistniają.
▪️27.10, godz. 11.00-13.00
OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
Warsztat: Galeria Sztuki. Jak rozmawiać, jak współpracować, jak prezentować swoją twórczość. Podstawy rynku sztuki
Poziom: Basic
Prowadzenie: Kama Wróbel
Opis warsztatu oraz informacje: http://bit.ly/2YBvTFx

Podczas intensywnych warsztatów każdy_a z uczestników_czek będzie miał_a szansę nabyć wiedzę, która pomoże – krok po kroku – przygotować się do wejścia w obszar rynku sztuki, a także zadbać o prawidłowy rozwój kariery artystycznej. Poszukamy odpowiedzi m.in. na pytania: Jak funkcjonuje polski rynek sztuki? Jak właściwie napisać biografię artystyczną, artist statement oraz przygotować portfolio? W jaki sposób komunikować się z galeriami, ich przedstawicielami oraz kuratorami i krytykami? W jaki sposób przygotować i zgłosić projekt wystawy indywidualnej do większej instytucji.
▪️ 27.10 godz. 15.00-16.30
OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
Warsztat: Elementarz kolekcjonera sztuki współczesnej
Poziom: Master Class
Prowadzenie: Marta Gnyp
Opis warsztatu oraz informacje: http://bit.ly/2OysQKB

Spotkanie wprowadzi nas w fascynujący świat wielkich kolekcjonerów sztuki współczesnej, często łączących pasję, udział w licznych artystycznych wydarzeniach, poznawanie artystów z aspektami ekonomicznymi światowych rynków. Będzie to inspirująca podróż w głąb sztuki współczesnej. Co jednak oznacza współcześnie bycie kolekcjonerem? Jaka sztuka sprzedaje się najlepiej, którzy artyści są najbardziej pożądani? Marta Gnyp doradzi w jaki sposób można myśleć o budowaniu kolekcji, jakie napotkamy przeszkody, ale i jakie niezwykłe rzeczy staną się naszym udziałem.

WYDARZENIE SPECJALNE

▪️ 26.10, godz. 18.00–20.00
OP ENHEIM, Salon HERZ, V p.
Spotkanie z Bazonem Brockiem
Szczegóły wkrótce.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do dn. 12.10.2019 r. na adres visit@openheim.org

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 26.08.2019, 20:42
  • Ostatnia edycja: 30.08.2019, 20:46