Dawid Szafrański | Przestrzenie prywatne

Galeria Rotunda UAP | 100 / 100 – sto wystaw na sto lat UAP
Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29
18.04–05.05.2019

dr Dawid Szafrański
Studia na Akademii Sztuk Pięknych  w Poznaniu w latach 2001 – 2006 /obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu/. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP Poznań.

Kurator i aranżer wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, organizator plenerów, warsztatów, członek Brygady Pigmaliona, Komisarz Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego. Założyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej – Magiel w Wielichowie.

Adiunkt  w 7 Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby UAP.  Zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Realizowane prace i działania obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów. Obecnie mieszka i pracuje w Wielichowie i Poznaniu.


„W realizowanych przeze mnie pracach artystycznych interesują mnie relacje między rzeczywistością, w której  funkcjonujemy z  obiektami, przedmiotami, znakami, a światem wirtualnym w którym wysuwam  na pierwszy plan obraz ruchomy i jego ewolucję. Tworzone przeze mnie obrazy, kreowane sytuacje i anektowaną przestrzeń opieram na wspólnych kontekstach  rzeczywistości świata mediów i ich relacji z człowiekiem. Realizowane przeze mnie obrazy wideo są dla mnie przestrzenią godną eksploracji zestawianą z obiektami realnymi. Jednocześnie przestrzenie ruchomego obrazu  w odpowiednim zestawieniu treści stają się uzupełnieniem przestrzeni ,w której są prezentowane. Granice ekranu – odtwarzanych projekcji nie ograniczają się  tylko do wyznaczonych czterech linii tworzących kształt prostokąta, czy inny kształt. Wnętrze ekranu to świat, który podpowiada nam nasza wyobraźnia, oraz adaptacja języka obrazu ruchomego”