Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystyczne w Poznaniu oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają serdecznie na wystawę PRZESTRZENIE KOLEKTYWNE – wystawa prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii.
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych, ul. Szamarzewskiego 89
Wernisaż wystawy: 11.02.2019 godzina 18.00
Wystawa czynna: 12.02–08.03.2019
Kuratorzy wystawy: Emilia Cieśla, Ewa Mróz, Tomasz Ryszczyński

Wystawa prezentuje wybrane prace dyplomowe studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Projektowanie jest procesem wielowymiarowym, a wielokierunkowość programów w poszczególnych pracowniach pozwala absolwentom wpisać się w szereg działań interdyscyplinarnych związanym z szerokim wachlarzem podejmowanych tematów. Niezależnie czy mówimy o projektowaniu architektury wnętrz, scenografii czy ubioru cel jest jeden. To kolektywne budowanie twórczej myśli oraz wrażliwości na przestrzeń, formę, funkcję i kolor. Dyplom to podsumowanie czasu odkryć i doświadczeń studenta. Wystawa stanowi niecodzienną okazję do przyjrzenia się różnorodnym tendencjom projektowym oraz eksploracją artystycznym młodych projektantów. Prezentowana wystawa jest jednym z wydarzeń w ramach obchodów 100 – lecia Uniwersytetu Artystyczne w Poznaniu.