Joanna Lisiecka | W praktyce/manual

11.02 – 16.02.2019

100/100 w Galerii Rotunda UAP

Projektowanie obiektu poprzez pryzmat obranej technologii łączy się zarówno  z wieloma obostrzeniami jak i możliwościami twórczego wykorzystania plastyki rozwiązań. Dlatego niezwykle istotny jest proces poznawania materiałów  jak i próby jak najlepszego ich zrozumienia. Dobrze wykorzystana materia wspiera projektanta na drodze do uzyskania założonych efektów,  a przemyślane rozwiązania konstrukcyjne niejednokrotnie stanowią  detal stanowiący o klasie produktu.
Obiekty prezentowane w ramach wystawy, to prezentacja materiałów ujarzmionych o skrajnie różnych właściwościach fizycznych i chemicznych. Porcelana, drewno, plexi, dibond, ABS zamieniły się w obiekty pełniące zaprojektowane funkcje.

KANION – stojak na kije bilardowe
projekt: J.Lisiecka, M.Szczepańska
klient: LISSY
materiał: lite drewno buk, woskowany

PIRA – lampa
projekt: K.Laskowska, J.Lisiecka
klient: PLEXITECH
materiał: DIBOND, plexi

LUDZIK – zabawka
projekt: J.Lisiecka, K.Schroeder
klient: ICOM POLAND
materiał: ABS

UNTOUCH – projekt prototypowania kubka
projekt: J.Lisiecka
UAP, projekt badawczo-rozwojowy
„Wykorzystanie druku 3D w procesie powstawania nowego obiektu ceramicznego”.
materiał: porcelana lejna parian


mgr Joanna Lisiecka – Projektantka wzornictwa przemysłowego. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, asystent UAP w Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem. Zajmuje się projektowaniem mebli oraz produktów, organizacją wystaw i warsztatów projektowych. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje prace badawczo-rozwojowe jak i prace projektowe w zakresie powstawania nowych linii wzorniczych na potrzeby przemysłu.

W swoim portfolio prezentuje współpracę m.in z: Astromal, Astrini, Aris Concept, BRW, Defra, Dig-net, Icom Poland, KellyHoppen Interiors, Lissy, Marmite, Marmorin, Noti, OBR Ster, Plexitech, TNT Studio Wojciech Wiśniewski, Quadur. Projekty, prototypy jak i wdrożone produkty prezentowane są podczas festiwali designu i targów zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Tokio, Hanowerze, Frankfurcie i Berlinie.