12.05.2018 r.

Z WADAMI KOŃCZYN DOLNYCH
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka
Pan Marek Michalak.

W dniu 12.05.2018 r.,  w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbył się festyn dla dzieci z wadami kończyn dolnych, dla których Centrum Aktywności Artystycznej przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu przygotowało warsztaty artystyczne.
Na festyn zaproszone zostały rodziny z całej Polski.  Zajęcia pt.: „Warsztaty z formy” oraz  pt.: „W świecie ptaków i motyli” przeprowadzili pracownicy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: mgr Beata Szczepaniak oraz mgr Filip Wierzbicki-Nowak.

„Piękny park należący do szpitala okazał się świetnym miejscem na cykl warsztatów i atrakcji dla dzieci. Początkowo stoisko  z warsztatami UAP było przyjmowane przez dzieci z pewną rezerwą, bądź niepewnością, na szczęście trwało to krótką chwilę i kiedy pojawili się pierwsi ochotnicy, warsztaty oferowane przez naszą uczelnię były jednymi z najbardziej obleganych. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienia dużej, efektownej rzeźby ulubionego zwierzątka ze zgniatanej folii bąbelkowej oklejanej kolorową taśmą klejącą. Powstawały dinozaury, psy, koty, króliki. Warsztaty te okazały się taką frajdą dla  małych podopiecznych szpitala, że często nie poprzestawali na jednym zwierzątku. Mówili, że oprócz zwierzątka
dla siebie chcą zrobić również prezent dla koleżanki czy kolegi. W taki oto sposób nasze stoisko zostało zamknięte jako ostatnie. Dla mnie osobiście jako prowadzącej zajęcia, cała impreza była bardzo przyjemna, obfitująca w spotkania z nietuzinkowymi małymi adeptami sztuki”.

mgr Beata Szczepaniak, wykładowca UAP.

• Opublikowano: 16.07.2018, 21:50
  • Ostatnia edycja: 16.07.2018, 21:50