Szanowni Państwo,

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach organizuje międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej pn. “Animatus”.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie oryginalnego projektu lalki/animowanego obiektu/ formy teatralnej, przeznaczonej do wykorzystania w etiudzie teatralnej lub performansie i wysłanie na adres info@teatrkubus.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń i projektów upływa w dn. 20 sierpnia 2018 roku. Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa regulamin.

Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich twórców różnych dziedzin plastycznych, sztuk wizualnych i teatralnych, którzy nie muszą być absolwentami szkół artystycznych.

Każdy z 3 laureatów otrzyma nagrodę w wysokości 1200 Euro oraz weźmie udział w rezydenturze artystycznej, w ramach której zrealizuje swój konkursowy projekt.

Projekt, jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Naszym celem jest dotarcie do jak największej ilości artystów. Dlatego zwracamy się z pytaniem do Państwa: czy jest szansa udostępnić informację o ww. konkursie na stronie www oraz Fb Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu? Wierzymy, że dzięki temu wielu artystów dowie się o tym wydarzeniu i będzie mogło zgłosić swoje prace.

Laureaci konkursu wygrywają opłaconą dwumiesięczną rezydenturę, główną kwotę pieniężną oraz uczestnictwo w wystawie.

Informacje o konkursie są udostępnione na stronie (z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym):

http://teatrkubus.pl/animatus/startuje-miedzynarodowy-konkurs-animatus

http://teatrkubus.pl/animatus/international-competition-animatus-begins